Koniec Makro Cash&Carry w Belgii. Pracę straci prawie 1,5 tys. osób

0
1196

Makro Cash&Carry Belgium nie będzie już funkcjonowało. Sąd w Antwerpii ogłosił upadłość firmy 10 stycznia. Wiadomo, że likwidacja Makro wiąże się z utratą pracy przez wiele osób. Zwolnionych zostać ma 1,4 tys. pracowników.

Do końca grudnia 2022 r. zamknięto sześć marketów Makro Cash&Carry w Belgii. Firma miała ochronę przed wierzycielami od września 2022 r. Wraz z końcem ubiegłego roku w każdym ze sklepów Makro trwały wyprzedaże. Produkty można było kupić po promocyjnej cenie, ze zniżkami liczącymi nawet 90 proc.

Firma cały czas miała nadzieję na to, że znajdzie się jakiś nabywca. Niestety tak się nie stało.

Wniosek o ogłoszenie upadłości miał zostać złożony 9 stycznia w godzinach wieczornych. We wtorek – 10 stycznia informacja ta była już oficjalna.

Warto dodać, że poza sześcioma sklepami Makro, w skład tej grupy wchodziły też hurtownie gastronomiczne Metro. One jednak zostały przejęte.

Przy okazji przedstawiamy oficjalne stanowisko grupy METRO AG:

„15 czerwca 2022 roku METRO AG sprzedało swoje belgijskie oddziały firmie Bronze Properties S.à r.l, która uzyskała pełne prawo własności. Od tej pory METRO AG nie jest ich właścicielem. Ostatnie wydarzenia w Belgii nie mają więc związku z działalnością METRO AG i lokalnymi spółkami, w tym MAKRO Polska.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.