Lake Hill Resort & SPA zyskuje coraz większą popularność

0
3381
Lake Hill Resort & SPA w Sosnówce k/Karpacza zyskuje coraz większą popularność. Mimo że otwarcie nastąpiło z początkiem marca, hotel obsłużył już znaczną liczbę gości oraz zyskał wiele dobrych opinii. Co takiego przyciąga gości do Karkonoszy i właśnie do Lake Hill Resort & Spa?Idealne miejsce do wypoczynku

Lake Hill Resort & SPA jest obiektem położonym nieopodal Karpacza, nad malowniczym Zalewem Sosnówka. Jest niezwykle nowoczesny i komfortowy, a jednocześnie posiadający wyjątkową architekturę, która idealnie odnajduje się w karkonoskim krajobrazie. Lake Hill Resort & Spa wyróżnia się spośród obiektów konkurencyjnych również standardem wykończenia. Wyposażenie hotelu było przemyślaną koncepcją, nad którą bezpośrednio sprawowała pieczę znana reżyser pokazów mody – Kasia Sokołowska, pełniąca rolę Dyrektor Artystycznej. Hotel nadaje się idealnie do wypoczynku w trakcie weekendowej podróży, jak i na dłuższe wczasy.

Lake Hill Resort & SPA działa całorocznie

Hotel działa całorocznie, przez co można skorzystać z tras turystycznych i rowerowych w okresie letnim, jak i pojeździć na nartach w czasie zimy. Miejsce nadaje się doskonale do wyjazdu z całą rodziną, dla romantycznego wypadu we dwoje, czy też samotnej przygody. Lake Hill Resort & SPA oferuje niezapomniane wspomnienia związane z samą lokalizacją hotelu. Obiekt znajduje się nad Zalewem Sosnówka, który magicznie otulają Karkonosze. Zachwyceni goście hotelu, doceniają ten walor pisząc o tym, że nigdy nie widzieli piękniejszych wschodów i zachodów słońca niż nad Sosnówką.

Strefa Wellness & SPA w Lake Hill

W hotelu Lake Hill Resort & SPA do użytku gości oddano basen rekreacyjny z masażami wodnymi, wanny jacuzzi, brodzik dla najmłodszych, saunę fińską, saunę parową, lodospad oraz prysznic wrażeń. To wszystko czeka na gości już od godziny 8 rano aż do 22, przy czym po godzinie 20 strefa Wellness pozostaje dostępna wyłącznie dla osób dorosłych. Przy przygaszonych światłach i spokojnej muzyce można się wyciszyć i zrelaksować. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia i przyzwyczajonych do codziennych treningów Lake Hill wyposażył hotelową siłownię w sprzęt, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W Lake Hill zadbano również o wypoczynek poprzez zabiegi SPA oferowane przez Klinikę La Perla, która w swoim menu zabiegowym ma nie tylko najnowsze zabiegi wykorzystujące technologię Hi-Tech ale także relaksujące masaże czy też upiększające zabiegi na ciało i twarz . Wszystko po to, by odwiedzający hotel mogli skorzystać z harmonijnego wypoczynku, który nastroi ich pozytywnie oraz pozwoli zapomnieć o codzienności. Goście hotelu, mogą więc spędzić cały dzień, oddając się masażom, gorącym kąpielom i odnowie biologicznej.Coś dla najmłodszych i nie tylko …

Lake Hill Resort & SPA jest miejscem, w którym odpocznie każdy. Na terenie obiektu znajdują się miejsca gdzie dzieci czują się znakomicie. Do takich należy KIDS CLUB dla dzieci do lat siedmiu. Drugim pokojem oddanym do dyspozycji dla trochę starszych pociech jest PLAY ROOM. Dzieci mogą tam zagrać w gry planszowe lub zmierzyć się z rówieśnikami w piłkarzyki. Dodatkowo młodzi gracze mogą spróbować swoich sił na konsoli do gier. Pod opieką dorosłych młodzi fani rywalizacji mogą spróbować swoich sił w celnym rzucaniu lotkami do tarczy.

Wyjątkowe smaki autorskiej kuchni

Lake Hill Resort & SPA zaprasza również do restauracji hotelowej, prowadzoną przez znakomitego młodego szefa kuchni, Jarosława Kina, którego sztuka kulinarna zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Jest zdobywcą III miejsca w Mistrzostwach Polski w Deserach Expo Sweet, I miejsca w konkursie „Zielona Budka Master Challenge: Deser lodowy” oraz wyróżnił się w wielu innych konkursach i festiwalach kulinarnych. W 2018 roku był Reprezentantem Polskiej Kadry Kucharzy podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Luxemburgu, gdzie drużynowo Polska Reprezentacja zdobyła srebrny i brązowy medal.
W restauracji można zakosztować autorskich dań wg przepisu szefa kuchni. Codziennie na stołach królują świeże ryby z okolicy, w pełni ekologiczne produkty oraz wyjątkowe dania, do których zostały wyselekcjonowane wina jak również inne alkohole.Co możemy zobaczyć w okolicach Lake Hill?

Położenie Lake Hill to idealne miejsce do wypoczynku, wypraw turystycznych oraz uprawiania sportów ekstremalnych. Co konkretnie możemy zobaczyć?

Zamek Księcia Henryka

Lake Hill Resort & Spa położony jest nad zbiornikiem Sosnówka u podnóży góry Grodna, na której szczycie znajdują się ruiny zamku Księcia Henryka wybudowanego w 1806 roku jako zamek myśliwski. Z odrestaurowanej w ostatnim czasie wieży zamku rozpościera się wyjątkowy widok na panoramę Karkonoszy i Kotlinę Jeleniogórską. W zamku organizowane są corocznie imprezy nawiązujące do dawnych czasów jak np. walki rycerzy, spotkania z sokolnikiem, strzelanie z kuszy.

Karkonoska Śnieżka

Karpacz słynie z pięknych gór i krajobrazów. Przez jego teren przebiegają również Karkonosze, ze swoim największym szczytem, Śnieżką. Z wysokości 1603 metrów nad poziomem morza, możemy cieszyć się widokiem rozległym na 200 kilometrów. Ciekawą atrakcją turystyczną jest również kaplica oraz stacja meteorologiczna mieszcząca się na samym szczycie góry.

Krucze Skały

Ludzie uwielbiający trasy wspinaczkowe, masowo wyruszają do Karpacza by wspiąć się na Krucze Skały. Obiekt ten stanowi punkt centralny kilkunastu tras wspinaczkowych o najróżniejszym stopniu trudności. Do tego, wspinacze mogą obejrzeć dwie byłe kopalnie glinki kaolinowej, które w XVIII wieku utworzył Gottfried Exner. Plotka głosi, że Niemiec zbił fortunę na działaniu sztolni, gdyż za tonę materiału otrzymywał 20 franków w złocie. Wielu turystów jest ciekawych, w jakich warunkach pracowali ludzie na których pracy się wzbogacił.

Dziki Wodospad

Dla tych, którzy uwielbiają piesze wyprawy na uwagę zasługuje Dziki Wodospad na Łomnicy. Obiekt mieści się niedaleko dolnej stacji kolejki linowej na Kopę. Wodospad powstał na skutek spiętrzenia wód miejscowej rzeki, Łomnicy. Nie jest to jednak wodospad zupełnie naturalny. Na skutek powodzi pod koniec XIX wieku, podjęto decyzję o budowie zbiorników zabezpieczających lokalną ludność przed powodziami. Jednym z nich była właśnie zapora, określana dziś mianem Dzikiego Wodospadu. Jego budowa trwała 5 lat, jednak była doskonałym pomysłem bo w 1997 roku, w trakcie powodzi tysiąclecia spisała się bardzo dobrze.

Tajemnice grawitacji w Karkonoszach

Na terenie Karkonoszy znajduje się jedna, z kilku na świecie anomalii grawitacyjnych. Dzięki temu możemy zobaczyć jedno z niewielu miejsc tego typu, bez opuszczania granic naszego kraju. Każdy, może odczuć na swojej skórze, jak zachowuje się organizm w miejscu, gdzie grawitacja jest o 5% niższa. Naukowcy potwierdzili, że każdy może cieszyć się anomalią, bez żadnego specjalnego sprzętu. Jako przykład, podają eksperyment związany z samochodem, który na luzie oraz bez hamulca ręcznego, sam wjedzie pod górę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.