Hotel z Rybnika ofiarą oszustwa

0
1051
Fot.: FB - Bel Mon Resort

Budowa Bel Mon Resort w Rybniku Stodołach nadal trwa. Dlaczego otwarcie inwestycji jest opóźnione? To wina głównego wykonawcy – Bundiż sp. z.o.o. Jak się okazuje właściciel firmy oszukał spółkę – wziął pieniądze i zniknął bez śladu. Inwestor kontynuuje prace na własną rękę z pomocą podwykonawców.

Czy główny wykonawca inwestycji Bel Mon Resort w Rybniku to złodziej? Wszystko wskazywałoby na to, że tak. Właściciel firmy Bundiż, która odpowiedzialna była za budowę hotelu – Rafał T. – zniknął z pieniędzmi, które spółka Pamira Investments zdążyła mu już zapłacić. Zaginięcie mężczyzny zgłosiła policji jego rodzina.

Gdyby nie sytuacja z Rafałem T., Bel Mon Resort mógłby już rozpocząć działalność. W październiku 2022 r. w Rybniku Stodołach, w otoczeniu dworu, na którym trwa budowa wspomnianego hotelu, otwarto restaurację. Wydawało się, że hotel niedługo do niej dołączy i także zacznie przyjmować klientów.

Spółka Pamira Investments nie jest jedyną firmą, która padła ofiarą oszustwa finansowego. Mimo tej trudnej sytuacji, inwestor stara się jak najszybciej zakończyć prace i nie zaniedbuje przy tym pracowników.

,,Bel Mon Resort jako rzetelny pracodawca, nie zwolnił do tej pory ani jednej osoby, co stanowi dużą dodatkową stratę dla inwestora wobec braku przychodu z niedziałającej części resortu” – przekazuje pełnomocniczka Pamiry, Jagoda Rusińska.

Na ten moment straty poniesione przez spółkę szacuje się na ponad 6 milionów złotych. Wiadomo, że Pamira dostała już dotację od miasta Rybnik na kwotę 150 000 zł na prace związane z remontem elewacji zewnętrznych. Prace nad dokończeniem inwestycji pozostają jednak sporym kłopotem.

,,Niestety pozostali wspólnicy spółki Budinż zdecydowali o wycofaniu robotników z placu budowy, wysłano ich na bezpłatne urlopy. Ta sytuacja jest niezwykle ciężka dla spółki Pamira, ponieważ nie posiada ona żadnych zaległości finansowych względem firmy Budinż, wiele razy pomagała jej finansowo, a pozostała bez generalnego wykonawcy” – mówi Jagoda Rusińska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.