#ExceloveWtorki – Poukładaj dane tak jak lubisz. Sortowanie niestandardowe

0
242

Tomasz Kałuża pokaże jak w łatwy sposób wycisnąć jeszcze więcej z palety opcji służących do analizy danych. W tym ćwiczeniu posługuje się zestawieniem otrzymanych rezerwacji, aby poznane umiejętności móc zastosować na podobnych zestawieniach w Waszym hotelu.

W ostatnich odcinkach poznaliśmy już wiele sposobów na obróbkę, analizę oraz przedstawianie danych. Warto jednak dołożyć wisienkę na torcie i nauczyć się sortowania niestandardowego, tj. wg utworzonej wcześniej do tego celu listy. Również w tym odcinku wykroczymy nieco poza dostępne domyślnie funkcje Excela.

Reklama

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.