III Charytatywna Kolacja Wigilijna dla podopiecznych Domów Seniora

1
989
Grupa „Dobro czyni Dobro” już po raz trzeci organizuje Kolację Wigilijną dla podopiecznych Domów Seniora. Czytelnicy Horeca Business Club także mogą pomóc we współorganizacji tego charytatywnego przedsięwzięcia, w które zaangażowanych jest kilkunastu najlepszych kuchmistrzów Rzeczypospolitej.

Michał Bałazy, ceniony kucharz, menadżer i doradca gastronomii, a od 2014 roku także Ambasador Kulinarny Polski oraz doradca kulinarny Polskiej Organizacji Turystycznej, wraz z przyjaciółmi – szefami kuchni, menadżerami i dyrektorami krajowych hoteli i restauracji – każdego roku angażuje się w mnóstwo wydarzeń charytatywnych o charakterze kulinarno-kulturalnym. Wśród wspomnianych, warto wyróżnić chociażby Międzynarodowy Obóz Osób Niepełnosprawnych „MaltaCamp Poland” – najważniejsze światowe spotkanie młodzieży niepełnosprawnej pod auspicjami Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników świętego Jana Jerozolimskiego, zwanego Maltańskim.

Obecnie Bałazy i spółka przygotowują się do organizacji III edycji kolacji charytatywnej „Świeć Betlejemska Gwiazdo…” połączonej z koncertem świątecznym. Kolację jak co roku przyrządzi kilkunastu najlepszych kuchmistrzów Rzeczypospolitej, oczywiście nie pobierając za to gaży.

Wieczór dedykowany jest tym, o których często – jak sami o sobie mówią – Bóg zapomniał: pensjonariuszom Domów Spokojnej Starości położonych na terenie Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego. Dzięki pomocy partnerów, nie tylko z branży HoReCa, organizatorom udało się przez dwa ostatnie lata dać odrobinę radości, sporo ciepłą i ogrom miłości staruszkom, którymi nikt z rodziny nie zechciał się zaopiekować, nawet w okresie najpiękniejszych Świąt – Bożego Narodzenia.

Podobnie jak w minionych latach, organizatorzy pragną ugościć 180 osób. Aby zgromadzić produkty zabezpieczające potrzeby tego wyjątkowego wydarzenia, potrzebne jest wsparcie dobroczyńców. Redakcja portalu Horeca Business Club zachęca zatem wszystkich czytelników o wielkim sercu do finansowego wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. Każda złotówka jest dla organizatorów ogromnym wsparciem!


Kontakt z organizatorem:

E-mail: [email protected]

Facebook: facebook.com/balazym

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.