Niedzielski ogłasza początek końca epidemii, ale…

0
1208

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, Adam Niedzielski poinformował, że mamy do czynienia z początkiem końca epidemii. Tego samego dnia w komunikatach prasowych pojawiła się jeszcze jedna, ciekawa wypowiedź ministra.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje ws. znoszenia obostrzeń. Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. Za nami apogeum piątej fali koronawirusa… Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dotyczące zniesienia restrykcji czy wprowadzenia łagodniejszych regulacji… Dwa tygodnie temu mieliśmy do czynienia z przesileniem. Tendencja spadkowa to jest już tendencją stałą.”

Minister poinformował o podjętych decyzjach dotyczących wprowadzenia zmian w zasadach izolacji i kwarantanny. Od połowy lutego będzie obowiązywała siedmiodniowa izolacja, a kwarantanna dla współdomowników będzie tylko i wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny. Likwidacji ulegnie także kwarantanna będąca wynikiem kontaktu z osobą zarażoną.

Tego samego dnia w mediach można było znaleźć informacje na temat zapowiedzi ministra zdrowia, że VI fala epidemii nadejdzie jesienią. Zatem czy mamy do czynienia z końcem epidemii, czy tylko z końcem kolejnego etapu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.