Niedzielski ogłasza początek końca epidemii, ale…

0
1249

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, Adam Niedzielski poinformował, że mamy do czynienia z początkiem końca epidemii. Tego samego dnia w komunikatach prasowych pojawiła się jeszcze jedna, ciekawa wypowiedź ministra.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje ws. znoszenia obostrzeń. Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. Za nami apogeum piątej fali koronawirusa… Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dotyczące zniesienia restrykcji czy wprowadzenia łagodniejszych regulacji… Dwa tygodnie temu mieliśmy do czynienia z przesileniem. Tendencja spadkowa to jest już tendencją stałą.”

Minister poinformował o podjętych decyzjach dotyczących wprowadzenia zmian w zasadach izolacji i kwarantanny. Od połowy lutego będzie obowiązywała siedmiodniowa izolacja, a kwarantanna dla współdomowników będzie tylko i wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny. Likwidacji ulegnie także kwarantanna będąca wynikiem kontaktu z osobą zarażoną.

Reklama

Tego samego dnia w mediach można było znaleźć informacje na temat zapowiedzi ministra zdrowia, że VI fala epidemii nadejdzie jesienią. Zatem czy mamy do czynienia z końcem epidemii, czy tylko z końcem kolejnego etapu?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.