Grzegosz Soszyński prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej w Krakowie

0
768
Fot.: LinkedIn - Grzegorz Soszyński

Krakowski przedsiębiorca turystyczny, Grzegorz Soszyński, został wybrany na stanowisko prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej (LOT) Krakowa. Jest to kolejne działanie mające na celu ożywienie inicjatywy Urzędu Miejskiego, skoncentrowanej na rozwijaniu lokalnej turystyki.

Grzegorz Soszyński, doświadczony w branży turystycznej, był wcześniej współzałożycielem krakowskiej marki turystycznej Jan-Pol. Wybór nowego prezesa odbył się 28 czerwca 2023 roku, a Soszyński rywalizował o stanowisko z byłym prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafałem Szlachtą. Obecnie zarząd LOT składa się z jednej osoby. Organizacja już przyjęła swój statut i powołała jedenastoosobową radę, w skład której wchodzi pięciu przedstawicieli instytucji publicznych oraz sześciu przedsiębiorców.

Obecnie LOT składa się z 38 członków-założycieli, w tym Urzędu Miejskiego Krakowa, który zainicjował powstanie organizacji i dokonał największej składki. Następnymi krokami są rejestracja organizacji w Krajowym Rejestrze Sądowym, stworzenie regulaminów działalności oraz rozpoczęcie dialogu z kluczowymi interesariuszami w kontekście turystyki krakowskiej.

Inicjatywa utworzenia Lokalnej Organizacji Turystycznej (LOT) w Krakowie zyskała rozgłos pod koniec 2022 roku. Departament turystyki Urzędu Miasta Krakowa podjął się trudnego zadania przekonania radnych do poparcia projektu, argumentując, że nowa organizacja przyniesie miastu znaczące korzyści. Mimo iż projekt spotkał się z oporem i początkowo został odrzucony w sierpniu 2022 roku, nie zraziło to departamentu, który podjął kolejną próbę przeforsowania pomysłu. W listopadzie 2022 roku Komisja Promocji i Turystyki wyraziła pozytywną opinię na temat powołania LOT w Krakowie, co stało się katalizatorem dla dalszych działań w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.