Grupa Arche z nowym hotelem w podlaskich koszarach

0
805
W Białymstoku powstanie nowy hotel w zabytkowych koszarach przy ul. Depowej. Inwestorem jest Grupa Arche, która już w tym roku rozpocznie budowę wyjątkowego obiektu na noclegowej mapie Podlasia.

Spółka Arche rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku. Na swoim koncie ma już ponad 6,5 tys. wybudowanych mieszkań i domów. Działalność Grupy obejmuje jednak także hotele, dzięki którym w ubiegłym roku założona przez Władysława Grochowskiego firma zyskała tytuł „Sieć Roku 2018”.

Arche zasłynęło również z hoteli zbudowanych na bazie zabytkowych nieruchomości, m.in. w fabryce wełny w Łodzi, zamku w Janowie Podlaskim, czy koszarach w Górze Kalwarii.

Reklama

„Dla nas historia jest wartością dodaną. Lubimy inwestować w zabytkowe obiekty” – podkreśla Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

Źródło: materiały prasowe

Kompleks hotelowy, który powstanie w Białymstoku przy ul. Depowej, zostanie wzniesiony na bazie XIX-wiecznych koszar carskiego Mariampolskigo Pułku Huzarów. Zaplanowano rewitalizację czterech budynków koszarowych pod działalność gastronomiczno-konferencyjną, zaś dawny areszt zostanie zaadaptowany pod 6 pokoi hotelowych. W ramach niestandardowego projektu zrealizowany zostanie przede wszystkim trzykondygnacyjny obiekt hotelowy z 211 pokojami oraz salą konferencyjną o powierzchni 570 m2. Rozpoczęcie budowy przewidziane jest na drugi kwartał bieżącego roku i ma potrwać do trzeciego kwartału 2020 roku.

„W dawnej stajni powstanie restauracja, w budynku wartowni i budynku biurowym – sale konferencyjne, a w budynku koszarowego aresztu – hotel” – zdradza „Kurierowi Porannemu” Piotr Grochowski, architekt w Grupie Arche.

Kolejne hotele pod szyldem Arche zaplanowano w Warszawie, Pile, Łodzi, Żninie, Gdańsku i Wrocławiu. Właściciel spółki zapowiedział w tym roku otwarcie co najmniej dwóch nowych obiektów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.