Grupa Arche z nowym hotelem w podlaskich koszarach

0
1728
W Białymstoku powstanie nowy hotel w zabytkowych koszarach przy ul. Depowej. Inwestorem jest Grupa Arche, która już w tym roku rozpocznie budowę wyjątkowego obiektu na noclegowej mapie Podlasia.

Spółka Arche rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku. Na swoim koncie ma już ponad 6,5 tys. wybudowanych mieszkań i domów. Działalność Grupy obejmuje jednak także hotele, dzięki którym w ubiegłym roku założona przez Władysława Grochowskiego firma zyskała tytuł „Sieć Roku 2018”.

Arche zasłynęło również z hoteli zbudowanych na bazie zabytkowych nieruchomości, m.in. w fabryce wełny w Łodzi, zamku w Janowie Podlaskim, czy koszarach w Górze Kalwarii.

„Dla nas historia jest wartością dodaną. Lubimy inwestować w zabytkowe obiekty” – podkreśla Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

Źródło: materiały prasowe

Kompleks hotelowy, który powstanie w Białymstoku przy ul. Depowej, zostanie wzniesiony na bazie XIX-wiecznych koszar carskiego Mariampolskigo Pułku Huzarów. Zaplanowano rewitalizację czterech budynków koszarowych pod działalność gastronomiczno-konferencyjną, zaś dawny areszt zostanie zaadaptowany pod 6 pokoi hotelowych. W ramach niestandardowego projektu zrealizowany zostanie przede wszystkim trzykondygnacyjny obiekt hotelowy z 211 pokojami oraz salą konferencyjną o powierzchni 570 m2. Rozpoczęcie budowy przewidziane jest na drugi kwartał bieżącego roku i ma potrwać do trzeciego kwartału 2020 roku.

„W dawnej stajni powstanie restauracja, w budynku wartowni i budynku biurowym – sale konferencyjne, a w budynku koszarowego aresztu – hotel” – zdradza „Kurierowi Porannemu” Piotr Grochowski, architekt w Grupie Arche.

Kolejne hotele pod szyldem Arche zaplanowano w Warszawie, Pile, Łodzi, Żninie, Gdańsku i Wrocławiu. Właściciel spółki zapowiedział w tym roku otwarcie co najmniej dwóch nowych obiektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.