Grupa Arche poszerza ofertę hotelarską w Wielkopolsce

0
1297
W minionym tygodniu oficjalnie potwierdzono, że w północno-zachodniej części Polski zostanie wybudowany Hotel Piła. Urząd Miasta podaje, że wkrótce ruszą prace związane z budową, a inwestor posiada już wszelkie zezwolenia.

Nowy kompleks Grupy Arche powstanie na Placu Pocztowym, który zbiega się przy ul. Piłsudskiego i Konopnickiej. Hotel będzie liczył około 200 pokoi utrzymanych w standardzie dwu oraz czterogwiazdkowym. Finalizacja prac planowana jest na wiosnę 2020 roku. Wtedy to miną cztery lata na zagospodarowanie terenu przez inwestora.

W miejscu, w którym zostanie wzniesiony nowy obiekt, dawniej ulokowany był Ogród Jordanowski wraz z basenem. W latach 90. kompleks został zlikwidowany i do tej pory nie był użytkowany. Miasto na sprzedaży tego terenu zarobiło niemalże 900 tys. zł.

Inwestorem Hotelu Piła jest Grupa Arche, która powstała na początku lat 90. jako firma świadcząca usługi deweloperskie. Od tamtej pory powstało wiele projektów i inwestycji, między innymi rozległe osiedla w Warszawie. Łącznie zarządzane przez Władysława Grochowskiego przedsiębiorstwo wybudowało już 6 tys. domów i mieszkań. Obecnie w ofercie sprzedaży znajdują się mieszkania w Piasecznie pod Warszawą oraz stołeczne apartamenty w prestiżowych dzielnicach Wilanów i Mokotów, a także mieszkania i lofty na terenie osiedla Tobaco Park i inwestycji Matejki w Łodzi.

Do Grupy Arche należy również 10 hoteli: Pałac i Folwark Łochów, Pałac Sieniawa k. Rzeszowa, Hotel Tobaco w Łodzi, Zamek Janów Podlaski, Hotel Puławska Residence w Warszawie, Arche Hotele w Siedlcach i Częstochowie, Apartamenty hotelowe w Konstancinie – Jeziornie, Koszary Góra Kalwaria oraz zainaugurowany niedawno Arche Hotel Poloneza. Dziesięć kolejnych obiektów znajduje się natomiast na etapie przygotowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.