Koszary Arche Hotel oficjalnie zainaugurowany

0
936
5 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Koszary Arche Hotel, zlokalizowanego w byłym budynku powojskowym przy ul. Dominikańskiej. Obiekt w niestandardowym anturażu powiększył „kolekcję Arche”, której celem jest ratowanie zabytków przed ich dalszym zniszczeniem.

Oficjalna inauguracja rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości przez ubranego w mundur wojskowy „Podlaskiego Janko Muzykanta”. Po części formalnej uczestnicy wydarzenia mieli okazję zwiedzić pokoje, a także spróbować delikatesów zaserwowanych przez szefa kuchni, inspirowanych oczywiście wojskowymi potrawami.

Położony w centrum Góry Kalwarii Koszary Arche Hotel utrzymany jest w trzygwiazdkowym standardzie i loftowym stylu. Mieści się w zabytkowym, pokoszarowym budynku z XIX wieku – dawnej kwaterze wojskowego garnizonu, a wcześniej siedzibie ojców bernardynów. Hotel obejmuje 82 pokoje, przestrzeń konferencyjną (możliwość podziału sali głównej na 3 mniejsze sale) oraz restaurację z całym zapleczem gastronomicznym.

„Koszary są wyjątkowym miejscem, ponieważ łączą tradycję z nowoczesnością. Dawna siedziba garnizonu jest zabytkiem z 1863 r. i musiała być odrestaurowana zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. To było dodatkowe wyzwanie. Takie projekty są zwykle dużo trudniejsze i przeciętnie 50% droższe, ale dają też dużo więcej satysfakcji” – powiedział Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

Grupa Arche uchodzi za prawdziwego specjalistę w przebudowywaniu historycznych obiektów na hotele. Obiekty tej sieci zlokalizowane są w dawnych zamkach, pałacach czy fabrykach. „Kolekcja Arche” ciągle się rozwija i powiększa o następne ośrodki. Na chwilę obecną oferuje gościom już ponad 2000 miejsc noclegowych na terenie całego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.