Koszary Arche Hotel oficjalnie zainaugurowany

0
467
5 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Koszary Arche Hotel, zlokalizowanego w byłym budynku powojskowym przy ul. Dominikańskiej. Obiekt w niestandardowym anturażu powiększył „kolekcję Arche”, której celem jest ratowanie zabytków przed ich dalszym zniszczeniem.

Oficjalna inauguracja rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości przez ubranego w mundur wojskowy „Podlaskiego Janko Muzykanta”. Po części formalnej uczestnicy wydarzenia mieli okazję zwiedzić pokoje, a także spróbować delikatesów zaserwowanych przez szefa kuchni, inspirowanych oczywiście wojskowymi potrawami.

Położony w centrum Góry Kalwarii Koszary Arche Hotel utrzymany jest w trzygwiazdkowym standardzie i loftowym stylu. Mieści się w zabytkowym, pokoszarowym budynku z XIX wieku – dawnej kwaterze wojskowego garnizonu, a wcześniej siedzibie ojców bernardynów. Hotel obejmuje 82 pokoje, przestrzeń konferencyjną (możliwość podziału sali głównej na 3 mniejsze sale) oraz restaurację z całym zapleczem gastronomicznym.

„Koszary są wyjątkowym miejscem, ponieważ łączą tradycję z nowoczesnością. Dawna siedziba garnizonu jest zabytkiem z 1863 r. i musiała być odrestaurowana zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. To było dodatkowe wyzwanie. Takie projekty są zwykle dużo trudniejsze i przeciętnie 50% droższe, ale dają też dużo więcej satysfakcji” – powiedział Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

Grupa Arche uchodzi za prawdziwego specjalistę w przebudowywaniu historycznych obiektów na hotele. Obiekty tej sieci zlokalizowane są w dawnych zamkach, pałacach czy fabrykach. „Kolekcja Arche” ciągle się rozwija i powiększa o następne ośrodki. Na chwilę obecną oferuje gościom już ponad 2000 miejsc noclegowych na terenie całego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj