Duży sukces znanej sieci w wyniku współpracy z influencerami

0
1717
Niespełna trzy miesiące współpracy ze znanym influencerami (m.in. Lordem Kruszwilem) wygenerowały zasięg blisko 6 milionów wyświetleń na materiałach video promujących sieć restauracji Gruby Benek. Grupą docelową kampanii byli młodzi widzowie w przedziale wiekowym 13-25 lat. W wyniku przeprowadzenia akcji udało się zaktywizować liczącą ponad 40 000 aktywnych użytkowników grupę o nazwie „Klub przyjaciół Benka”.

„Cieszymy się, że dzięki zaledwie czterem materiałom video udało nam się dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców. Wsparcie promocji Grubego Benka kanałami na Youtube to m.in. wynik obserwacji naszych młodych konsumentów, którzy coraz częściej swoje decyzje zakupowe opierają o rozpoznawalne osoby. Kolejnym czynnikiem są zmiany w algorytmach Facebooka, które przyczyniły się do spadku znaczenia fanpage’y. Tylko szybkie reagowanie na zachodzące zmiany na płaszczyźnie marketingu w gastronomii, pozwalają docierać do szerokiego grona klientów i pozostawać w ich świadomości” – mówi Mariusz Krakowski, specjalista ds. marketingu sieci Gruby Benek.

Sieć planuje kolejne materiały przygotowywane we współpracy z innymi influencerami.

„Nasza komunikacja będzie obejmowała różne grupy docelowe i zamierzamy stosować nieszablonowe formy promocji. Efekty tych działań będzie można oglądać we wrześniu i październiku i jesteśmy przekonani, że będą one równie dobrze przyjęte i równie skuteczne, jak dotychczasowe współprace. Choć najlepszą miarą skuteczności naszych akcji jest pozytywna informacja zwrotna z lokali o zwiększającej się liczbie zamówień, co cieszy nas podwójnie, bo to w głównej mierze na ich sukcesie skupiamy nasze działania” – dodaje Mateusz Szewczyk, Prezes Zarządu Gruby Benek Sp. z o.o.

W ocenie przedstawicieli spółki, współpraca z influcerami to jeden z bardziej atrakcyjnych kierunków wydatkowania budżetów marketingowych, choć na skuteczność poszczególnych akcji wpływ ma wiele czynników, takich jak dobór odpowiedniego współpracownika, formatu filmu, czy sama narracja materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.