Bon turystyczny. Wyszukiwarka obiektów na Nocowanie.pl

0
563

Za nami kolejny tydzień z bonem turystycznym 500+. Program okazał się dużym sukcesem, co potwierdzają dane regularnie udostępniane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ubiegłym tygodniu kwota płatności dokonywanych bonem przekroczyła 15 mln zł, a to dopiero początek. Portal Nocowanie.pl przygotował specjalną wyszukiwarkę, dzięki której znalezienie obiektów noclegowych akceptujących Polski Bon Turystyczny jest bardzo łatwe.

Uprawnieni do tego Polacy mogą aktywować bon turystyczny 500+ od 1 sierpnia 2020 r., wiele osób skorzystało już z takiej możliwości. Z myślą o turystach, którzy będą chcieli opłacić rodzinny pobyt za pomocą bonu na dziecko, portal Nocowanie.pl przygotował specjalną wyszukiwarkę.

Nasza lista stanowi uzupełnienie tej, która znajduje się na stronie POT. W portalu można znaleźć konkretne oferty obiektów noclegowych, z danymi kontaktowymi, opisem usług, zdjęciami i opiniami innych turystów. POT prezentuje wyłącznie nazwę, na jaką została zarejestrowana działalność gospodarcza i nie zawsze kojarzy się ona z branżą turystyczną. Natomiast portal Nocowanie.pl pomaga turystom w szybkim znalezieniu obiektu akceptującego Polski Bon Turystyczny i zaplanowani urlopu – mówi Kamila Miciuła, kierownik PR portalu Nocowanie.pl.

Reklama

Dzięki temu można w kilka chwil znaleźć obiekt noclegowy, który akceptuje bon turystyczny. Do listy można trafić od razu ze strony głównej portalu lub korzystając z opcji filtrowania. Oferty oznaczone są specjalną odznaką, więc od razu wyraźnie widać, które miejsca biorą udział w programie Polski Bon Turystyczny.

W tej chwili lista liczy około 1500 obiektów, a każdego dnia dołączają tam nowe!
Obiekty noclegowe, które akceptują Polski Bon Turystyczny.

Lista wszystkich podmiotów turystycznych, które w tej chwili przyjmują płatności bonem, znajduje się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny. Jak z niego korzystać?

Aby skorzystać z bonu turystycznego w wysokości 500 zł, należy go aktywować na PUE ZUS. Przyznawany jest na każde dziecko w rodzinie, które nie ukończyło jeszcze 18 lat. Dzieci niepełnosprawne otrzymują dodatkowe świadczenie, podnoszące wartość bonu do 1000 zł.

Należy pamiętać, że płatności mogą być dokonywane tylko za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne, realizowane na terenie Polski. Kiedy bon zostaje aktywowany, osoba uprawniona otrzymuje kod i za jego pomocą płaci przedsiębiorcom. Płatność potwierdza się za pomocą specjalnego kodu uwierzytelniającego, który przychodzi SMS-em w momencie dokonywania transakcji.

Bon ważny jest aż do 31 marca 2022 r., ale z opłaconego nim wypoczynku turyści skorzystają również po tej dacie.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.