Sześć nowych połączeń z wrocławskiego lotniska w sezonie zimowym

0
975
28 października na wrocławskim aeroporcie zaczął obowiązywać nowy rozkład lotów, który będzie obejmował aż 58 połączeń, w tym 6 nowości. To kolejny rekord w historii dolnośląskiego lotniska.

W rozkładzie lotów na sezon zimowy 2018/19 figuruje 41 połączeń niskokosztowych, 10 sieciowych oraz 7 czarterowych. Na zimę zostanie również utrzymanych kilkanaście kierunków południowych. Nowościami wprowadzonymi przez regularnych przewoźników są dwa połączenia na Ukrainę, które uruchomiły tanie linie lotnicze – irlandzki Ryanair (do Kijowa Boryspola) oraz węgierski Wizz Air (do Charkowa). Pierwsze rejsy na nowych trasach są już realizowane.

Startuje również nowe połączenie sieciowe – linie lotnicze Brussels Airlines uruchamiają rejsy do stolicy Belgii. Pierwszy kurs na tej trasie zaplanowany jest na 25 lutego 2019 r. Wśród egzotycznych nowości zaproponowanych przez biura podróży można z kolei znaleźć Zjednoczone Arabskie Emiraty i Oman. W ofercie połączeń czarterowych widnieją natomiast loty do Turcji (Antalya), a także czołowych destynacji z zeszłego sezonu – Zanzibaru, Wysp Kanaryjskich i Egiptu.

Zimowa oferta wrocławskiego lotniska jeszcze nigdy nie była na tyle szeroka i urozmaicona.

„Z punktu widzenia pasażerów liczy się też fakt, że siatka połączeń jest coraz bardziej zróżnicowana. W tym sezonie w ofercie przewoźników niskokosztowych pojawiają się kolejne kierunki wschodnie i zostaje aż 12 atrakcyjnych kierunków południowych, od Teneryfy, przez Lizbonę, Neapol, po Kutaisi. Cieszymy się również z tego, że swoją ofertę z Wrocławia konsekwentnie rozwijają przewoźnicy sieciowi” – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Pozostali przewoźnicy operujący w stolicy Dolnego Śląska nie zamierzają pozostawać w tyle. Szwajcarski SWISS zacznie realizować w niedziele dodatkowy rejs do Zurychu, zaś linie lotnicze Air France wprowadzą większe samoloty na bardzo popularnej trasie na główne lotnisko im. Charles de Gaulle w Paryżu. Aktualnie tę trasę obsługuję samolot Embraer 170 dysponujący 76 miejscami. W sezonie zimowym – przez każdy dzień z wyłączeniem weekendów – rejsy będą obsługiwane przez samolot brazylijskiej wytwórni lotniczej Embraer 190 (100 miejsc).

Do dyspozycji pasażerów Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice będzie także 20 połączeń dziennie do tzw. hubów, które spełniają rolę głównych portów przesiadkowych Europy, atrakcyjnych pod kątem biznesowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.