Dobra wiadomość dla turystów. Ryanair wraca na Lotnisko Chopina

0
294

Lotnisko Chopina już od jakiegoś czasu stoi w połowie puste. Z okazji tej skorzystał Ryanair, który chce wznowić loty z warszawskiego portu. Jak się okazuje, plany te mają zostać zrealizowane, a siatka połączeń na sezon letni, ukaże się już niebawem.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej, prezes polskiej spółki lotniczej Ryanair, Michał Kaczmarczyk, zadeklarował, że przewoźnik ma wrócić na Lotnisko Chopina. W ubiegłym roku firma wyraziła chęć na uruchomienie lotów w 23 kierunkach. Wtedy wydawało się, że to pewnego rodzaju zabezpieczenie w związku ze zbliżającym się końcem umowy Ryanaira z portem w Modlinie. Teraz natomiast czekamy już informację o siatce połączeń na lato. Ma się ona ukazać na przełomie stycznia i lutego.

Część z tych slotów, które nam przyznano jest atrakcyjna i będziemy chcieli z nich skorzystać – zdradza Kaczmarzyk. – Wszystko stanie się jasne, kiedy ogłosimy siatkę połączeń na sezon letni, czyli pod koniec stycznia lub na początku lutego – dodaje.

Reklama

Ryanair już wcześniej latał z lotniska Chopina, ale z powodu zbyt wysokich kosztów obsługi pasażerów, wycofał się. Dlaczego więc teraz firma wraca? Ma to związek z tym, że port stoi praktycznie w połowie pusty. Wiele linii lotniczych przestało z niego korzystać, a inne np. LOT zredukowały siatkę swoich połączeń.

Przed pandemią Chopin obsługiwał 18–19 milionów pasażerów rocznie. Teraz zostało tam 60 procent tego ruchu – tłumaczy Kaczmarczyk.

Według prezesa ,,Jest tam mnóstwo miejsca dla nowych tras i przewoźników”.

Niedawno Ryanair poszerzył swoją ofertę o 16 nowych kierunków. Będą one dostępne już od marca. Na razie nie ma jednak informacji o połączeniach z Warszawy. Ma to prawdopodobnie związek z tym, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie lotniska w Modlinie i portu w stolicy. Na ostateczną wiadomość w sprawie połączeń z Lotniska Chopina musimy poczekać więc jeszcze do końca miesiąca.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!