Grecja i LOT najpopularniejsze w dyskusjach internautów przed wakacjami

0
802

Mamy sezon na planowanie wakacji, a Polacy w sieci aktywnie rozmawiają o swoich preferencjach. Najnowsza analiza przeprowadzona przez SentiOne, polską firmę specjalizującą się w monitoringu Internetu za pomocą zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji, ujawnia, że Grecja jest najpopularniejszym kierunkiem rozmów w Internecie. Jeśli chodzi o linie lotnicze, LOT zdobywa ponad połowę uwagi w dyskusjach.

Zainteresowanie Polaków wakacjami za granicą jest silne, z 42% z nich planujących podróże za granicę, według danych CBOS. SentiOne sprawdził, jakie kierunki wyjazdów zagranicznych oraz opinie na temat linii lotniczych kształtują się w ostatnich 30 dniach.

Grecja najpopularniejsza, ale Turcja najbardziej lubiana

Bułgaria, Egipt, Grecja, Hiszpania i Turcja są popularnymi kierunkami wyjazdów wśród Polaków. Najwięcej wzmianek w sieci, jak również polubień i komentarzy w mediach społecznościowych z ostatnich trzech miesięcy, dotyczy Grecji. Te wypowiedzi osiągnęły 11 milionów wyświetleń w ciągu ostatnich 30 dni.

Choć rośnie liczba zarówno pozytywnych, jak i negatywnych wypowiedzi o tych kierunkach, Turcja niezmiennie cieszy się najlepszym Brand Health Index (BHI) – wskaźnikiem pozytywnych wzmianek do negatywnych.

LOT na czele dyskusji o liniach lotniczych

Jeśli chodzi o linie lotnicze, najczęściej rozmawia się o LOT, Ryanair i Wizzair. Ponad połowę tych dyskusji dotyczy LOT-u, szczególnie po incydencie z dronem latającym nad warszawskim Lotniskiem Chopina. Chociaż liczba wypowiedzi na temat linii lotniczych rośnie, głównym tematem jest nowo otwarte lotnisko w Radomiu.

Z trzech linii lotniczych najwyższy BHI posiada Wizzair, chociaż liczba negatywnych wzmianek na jego temat wzrosła o ponad 20% w ciągu ostatnich trzech miesięcy. BHI dla LOTu pozostaje na stałym poziomie, podczas gdy dla Ryanaira wskaźnik wzrósł.

SentiOne od 11 lat rozwija swoje algorytmy AI do monitoringu internetu, analizując codziennie ponad 40 milionów wzmianek z publicznych domen na całym świecie. Najnowsza funkcja, Insights, pozwala na szybkie zestawienie najważniejszych informacji i analizę trendów w sieci.

Źródła: CBOS, Fly.pl, Forsal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.