Dwa warszawskie lokale z wyróżnieniem od ,,Dezeen” za najlepszy wystrój wnętrz

0
295
Fot.: Dezeen Awards

,,Dezeen” to magazyn architektoniczny, który co roku dokonuje wyboru najpiękniejszych lokali na całym świcie. W tegorocznej edycji wyróżnienia otrzymały dwie polskie restauracje – Va Bene Cicchetti i Syrena Irena. Oba lokale znajdują się w Warszawie.

,,Dezeen” to międzynarodowy serwis poświęcony architekturze i designowi. Jego misją jest staranne wyselekcjonowanie najlepszych projektów architektonicznych i wnętrzarskich z całego świata. Co roku krytycy z Dezeen tworzą ranking dziesięciu najpiękniejszych wnętrz. Brane są w nim pod uwagę restauracje i bary otwarte w minionym roku.

Oprócz lokali z Wielkiej Brytanii, Belgii, Włoch, Francji, czy Chin, wyróżnione zostały także dwa polskie miejsca. Co ciekawe, oba znajdują się w Warszawie.

Reklama

Pierwsze z nich to Syrena Irena. Pierogarnia otwarta w 2022 r. na Krakowskim Przedmieściu 4/6. Wnętrze lokalu zaprojektowane zostało przez firmę Projekt Praga. To, co zostało szczególnie dostrzeżone, to połączenie elementów nowoczesnych z tymi z ubiegłego wieku. Na stronie dezeen.com przeczytać można o wyjątkowych stolikach w stylu lastryko, neonach i kinkietach z matowego szkła. Według krytyków wszystkie te elementy podkreślają historię budynku oraz są świetnym nawiązaniem do tego, co znaleźć można w ,,nostalgicznym menu”.

Drugim z docenionych lokali jest Va Bene Cicchetti. Bar znajduje się przy Placu Konstytucji. Miejsce zaprojektowane zostało przez studio Noke Architects. Wnętrze zaaranżowano w taki sposób, aby przypominało wenecki bar. Ozdobione jest antycznymi lustrami, a kolorystyka oprócz nawiązania do flagi Wenecji, przenosi nas skojarzeniami właśnie w tamto miejsce. Okazuje się, że Wenecja jest szczególnie bliska właścicielom. Emmanuele Guidi sam pochodzi właśnie z Włoch. Wraz z Agatą Szaran starają się przenieść namiastkę włoskiej kuchni i kultury do Polski. W 2019 r. otworzyli już Va Bene – lokal w stylu rzymskim, a w ubiegłym zdecydowali się na Wenecję, co jak widać, okazało się świetnym wyborem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!