Terminy ferii zimowych 2023

0
1794

Zakończyły się wakacje, a już warto, aby hotelarze w swoich planach marketingowych uwzględnili kalendarz ferii zimowych na 2023 rok. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło harmonogram zimowych wakacji dla poszczególnych województw.

Jako pierwsi ferie zimowe zaczną uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ta grupa będzie planowała swoje wyjazdy w terminach 16-29 stycznia 2023 roku.

Kolejną grupą, która ruszy na zimowy wypoczynek będą dzieci i młodzież z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Uczniowie z tych rejonów będą mieli wolne od nauki w dniach 23 stycznia – 5 lutego 2023 roku.

Województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie będą trzecią grupa w kolejności, która będzie mogła skorzystać z zimowych ofert turystycznych, a ferie dla tych regionów wypadają w dniach 30 stycznia – 12 lutego 2023 roku.

Jako ostatni w podróż wybiorą się uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. Dla nich Ministerstwo Edukacji Narodowej zaplanowało ferie w dniach 13-26 lutego 2023 roku.

Zatem całe ferie zimowo w 2023 roku będą w Polsce trwały w terminie od 16 stycznia do 26 lutego. To bardzo ważny i dobry czas dla hotelarzy i firm turystycznych. Aby go dobrze wykorzystać, należy już planować swoje działania sprzedażowe i promocyjne. Niestety nie będzie sprzyjać temu niepewność związana z tym co nas wszystkich będzie czekało zimą jeśli chodzi o ceny energii, inflację i ogólną sytuację gospodarczą w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.