LOT wystartuje z Warszawy do Dublina

0
871
Clouds in a blue sky background

Od 23 sierpnia polski przewoźnik rozpocznie regularne rejsy na trasie Warszawa-Dublin. Połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina będą obsługiwane cztery razy w tygodniu komfortowymi Boeingami 737-800 NG LOT-u. Bilety na nowe połączenie LOT-u są już dostępne w sprzedaży.

Stolica Irlandii – Dublin dołącza dziś do nowych kierunków w stopniowo rozwijanej, regularnej siatce połączeń LOT-u.
Ze względu m.in na słynny irlandzki folklor i klifowe wybrzeża, kraj ten cieszy się ogromną popularnością turystów z całego świata. Nowe połączenie Warszawa-Dublin ma też duży potencjał biznesowy. W tzw. europejskiej Dolinie Krzemowej swoje biura mają znane firmy technologiczne takie jak Google, Apple, Facebook, Microsoft, eBay i Paypal, a także m.in koncerny farmaceutyczne.

Rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina będą realizowane od 23 sierpnia br. cztery razy w tygodniu zgodnie
z następującym rozkładem:

LO 299   WAW-DUB 14:35 – 16:35 poniedziałek, środa, piątek i niedziela

LO 300   DUB-WAW 17:50 – 21:50 poniedziałek, środa, piątek i niedziela

Potencjał połączeń do Dublina potwierdziła także operacja #LOTdoDomu. Zapotrzebowanie na połączenia ze stolicy Irlandii było na tyle duże, że w ciągu trzech tygodni polski przewoźnik wykonał po pasażerów aż 25 rejsów. Obecnie w samym Dublinie mieszka ponad 50 tys. osób polskiego pochodzenia. Według danych za 2019 r., liczba podróżujących między Polską a Dublinem sięgnęła nawet 850 tys. osób.

– Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem było ważnym punktem w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków, nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu. Dzisiaj możemy zaproponować rodakom najwygodniejszy sposób podróży do Dublina prosto z głównego lotniska w Warszawie. W ramach stopniowego przywracania regularnych tras i odbudowywania ruchu lotniczego jesteśmy przekonani, że z czasemz bezpośrednich lotów na położoną nad Atlantykiem wyspę chętnie skorzystają również pasażerowie z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej  – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

LOT stopniowo przywraca do siatki połączeń regularne kierunki europejskie. Od 15.07 pasażerowie mogą znowu podróżować do Londynu, Berlina, Pragi, Kijowa, Frankfurtu, Hamburga, Mediolanu, Genewy, Istambułu, Belgradu czy Tallina. W sumie
w bieżącym sezonie letnim, razem z nowym połączeniem do Irlandii w ofercie LOT-u znajduje się już ponad 130 połączeń
i ponad 70 kierunków podróży.

Dużą popularnością pośród pasażerów cieszą się kierunki w ofercie #LOTnaWakacje, w ramach której sprzedano już ponad 200 tys. biletów na loty do ponad 30 popularnych kurortów w kilkunastu krajach Europy m.in. w Hiszpanii, Chorwacji, Grecji czy Bułgarii. Bezpośrednie połączenia oznaczone prefiksem LO 8XXX oferowane są z dziesięciu lotnisk krajowych – z Warszawy, Bydgoszczy, Lublina, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Poznania, Katowic, Rzeszowa. Ceny biletów zaczynają się już
od 99 PLN za podróż w jedną stronę. Dla zapewnienia pasażerom możliwości bardziej elastycznego zarządzania rezerwacją, LOT wprowadził także nowe taryfy Flex Plus, obejmujące m.in. bezpłatną zmianę terminu wylotu (do 48h przed wylotem) i opcję zwrotu biletu w ciągu 24 h od zakupu.

Jednocześnie przewoźnik zwraca się do pasażerów z prośbą o bieżące sprawdzanie obostrzeń wprowadzanych przez kraj,
do którego zamierzają się udać. Regulacje zmieniają się dynamicznie, a osoby, które nie dopełnią wymaganych procedur, nie zostaną zabrani na pokład samolotu. O konieczności monitorowania sytuacji epidemicznej wszyscy pasażerowie informowani są z wyprzedzeniem za pomocą korespondencji mailowej. Aktualne informacje dotyczące zasad podróżowania dostępne
są m.in. na stronie Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA oraz w serwisie https://reopen.europa.eu/pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.