Czy jesienne konferencje będą bezpieczne dla uczestników?

0
858

Przed nami jesień. W latach minionych czas konferencji, spotkań i targów. W tym roku to chaos, obawa przed organizacją wydarzeń stacjonarnych zarówno ze względów bezpieczeństwa uczestników, ale również frekwencji, a co za tym idzie skali opłacalności – to najlepiej określa stan branży MICE, zajmującej się organizacją wystaw, targów, szkoleń, konferencji i imprez firmowych. Czy organizatorzy są gotowi, aby wziąć na siebie tak dużą odpowiedzialność?

Jedno dziś jest pewne – COVID-19 zmienił całkowicie sytuację branży eventowej, która cały czas oczekuje wsparcia od rządu. Już po pierwszych spotkaniach z branżą eventową resort przewidywał, że zmiany pójdą w kierunku „automatyzacji i cyfryzacji”, bo „nie wiemy, z czym się będziemy mierzyć w drugiej połowie roku”.

Chcemy się spotkać, aby wypracować metodologię organizacji chociażby koncertów samochodowych. Tutaj po pierwsze spotkanie z branżą, po drugie wypracowanie metody cyfryzacyjnej, automatyzacyjnej dotyczącej kongresów online, które stają się coraz bardziej popularne. Również metoda hybrydowa, mieszana pół na pół, która też staje się coraz bardziej popularna – powiedziała PAP wiceminister rozwoju Olga Semieniuk.

Reklama

Natomiast zdaniem Bartosza Bieszyńskiego, koordynatora Sztabu Kryzysowego Branży MICE, to, o czym mówi wiceminister rozwoju, już się dzieje i nie wynika z działania państwa tylko klientów.

Jeśli ktoś nie może zorganizować dużego spotkania, koncertu czy festiwalu, to albo z tego rezygnuje, i to jest większość przypadków, albo organizuje wydarzenie w formie online bądź hybrydowej – mówił Bartosz Bieszyński.

Zdaniem większości organizatorów i uczestników eventów to 2021 rok będzie dawał możliwość względnego powrotu do wydarzeń stacjonarnych. Aktualne perspektywy drugiej fali koronawirusa skutecznie stopują branże MICE. Pozostaje być elastycznym i do absolutnego minimum ograniczyć ryzyko, tak aby nie doprowadzić do kolejnego lockdownu. Bezsprzecznie obronną ręką z tej sytuacji wyjdą ci, którzy będą w stanie szybko nauczyć się nowych rzeczy i dopasować do realiów, z jakimi mamy (i pewnie będziemy jeszcze mieć) do czynienia.

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!