Polak nowym wiceprezesem European Travel Commission!

0
1235
Maj to bez wątpienia jeden z najbardziej owocnych miesiąców dla reprezentantów polskiej branży turystycznej na arenie międzynarodowej. Na czwartkowym Walnym Zgromadzeniu w Tallinie prezes POT Robert Andrzejczyk został wybrany nowym wiceprezesem European Travel Commission (ETC), a kilkanaście dni wcześniej Paweł Niewiadomski zasiadł na czele Rady Dyrektorów Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej!

Na Andrzejczyka zagłosowało aż 13 z 26 reprezentantów krajów zrzeszonych w ETC (dwie osoby wstrzymały się od głosu). To pierwszy Polak pełniący tak zaszczytną funkcję w tej międzynarodowej organizacji, której prymarnym założeniem jest promowanie Starego Kontynentu jako atrakcyjnego celu podróży turystycznych. Prezes POT wyraźnie zdystansował kontrkandydatów, którymi byli przedstawiciele organizacji turystycznych Serbii i Słowenii.

„To dla mnie wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że w głosowaniu poparło mnie tak wielu członków. Dziękuję im za zaufanie i obiecuję ciężko pracować na rzecz europejskiej rodziny turystycznej” – powiedział „na gorąco” Robert Andrzejczyk.

W European Travel Commission Andrzejczyk będzie odpowiadał teraz za obszar Advocacy (rzecznictwo interesów). Nowy wiceprezes ETC przez dwa lata swojej kadencji planuje usprawnić proces przyznawania wiz, zwłaszcza w strefie Schengen, a także poprawić dostępność komunikacyjną Europy.

„Powierzenie tej funkcji prezesowi POT to dowód zaufania do Polski oraz docenienie pracy, którą wykonujemy na rzecz rozwoju branży turystycznej. Warto przy tej okazji zauważyć, że niedawno jako jedno z pierwszych państw członkowskich UE terminowo i kompleksowo dokonaliśmy wdrożenia postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z zakresu turystyki. Nasze szybkie i sprawne działania zarówno w obszarze legislacji, jak i promocji Polski za granicą spotykają się z coraz większym uznaniem na arenie międzynarodowej. Serdecznie gratuluję prezesowi Andrzejczykowi i życzę owocnej pracy” – skomentował Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Robert Andrzejczyk pełni rolę prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej od września ubiegłego roku. Wcześniej związany był z Ministerstwem Sportu i Turystyki, współpracował również z Ministerstwami Spraw Zagranicznych i Finansów. Na początku kariery zawodowej związany był natomiast z sektorem PR-u i marketingu.

European Travel Commission to międzynarodowa organizacja z siedzibą w Brukseli, funkcjonująca już od 70 lat. Główne działania promocyjne ETC skierowane są na rynki zamorskie: Amerykę Północną i Południową oraz Azję. Aktualnie organizacja zrzesza 32 podmioty reprezentujące europejskie związki turystyczne, jednak nie wchodzi w skład struktur unijnych, mimo że część środków finansowych pochodzi właśnie z UE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.