Coraz więcej zagranicznych hoteli w Polsce

0
1243
Zagraniczne hotele chcą jeszcze bardziej rozwijać się w Polsce. Docelowo jeszcze w tym roku ma powstać 21 nowych hoteli, a w planach są już kolejne 53. Najwięcej obiektów ma powstać w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław czy Gdańsk.

Z danych Top Hotel Project wynika, że Polska jest w czołówce krajów pod względem inwestycji związanych z budową nowych hoteli. Wśród zagranicznych marek hotelowych, które planują rozwój w naszym kraju to między innymi: Barcelo czy Steigenberger. Na szybkie wejście na rynek i rozpoznawalność hotelu ma pomóc centralna lokalizacja. W najbliższych latach największy wzrost inwestycji spodziewany jest w Warszawie oraz Gdańsku.

Do 2021 roku w Warszawie przewiduje się powstanie 21 hoteli, które będą dysponować łącznie 4400 pokojami. Ta inwestycja może spowodować duży wzrost podaży, a co za tym idzie mogą zmniejszyć się wyniki hotelów, a podwyższyć koszty personelu. Taka sama sytuacja może mieć miejsce w stolicy Trójmiasta.

W Polsce mają przodować hotele trzy i czterogwiazdkowe. Najwięcej takich obiektów ma się pojawić w stolicy Polski, która przyciąga ludzi z różnych segmentów rynku. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby nowo otwarty Moxy by Marriott, który mieści się na Pradze.

Nowe hotele, które mają odbiegać od tradycyjnego standardu, aranżacji i designu powstaną też w Krakowie i Wrocławiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.