Coca-Cola przejmie jedną z największych sieci kawiarni

0
217
Zarząd koncernu Coca-Cola poinformował, że ostatniego dnia sierpnia otrzymał ostateczną zgodę na przejęcie brytyjskiej firmy Costa Limited. Transakcja będzie kosztować spółkę ponad 3,9 mld funtów.

W związku z otrzymaniem zgody na wykupienie sieci Costa Coffee, Coca-Cola przejmie ponad 4000 punktów sprzedaży na rynkach europejskim i chińskim. Szefowa firmy Whitbread, Alison Brittain uważa, że to połączenie sprawi, iż brytyjska sieć kawiarni będzie mogła działać w skali globalnej.

„Costa daje nam nowe możliwości i wiedzę w zakresie kawy, a nasz system może stworzyć możliwości rozwoju marki Costa na całym świecie. Gorące napoje to jeden z niewielu segmentów, w którym Coca-Cola nie ma globalnej marki. Costa daje nam dostęp do tego rynku dzięki swojej silnej pozycji” – powiedział James Quincey, Prezes i Dyrektor Generalny Coca-Cola.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży Costa Coffee mają zmniejszyć zadłużenie spółki i zwiększyć jej fundusz emerytalny, a także trafią do akcjonariuszy. Coca-Cola przewiduje, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie przyszłego roku.

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.