Coca-Cola przejmie jedną z największych sieci kawiarni

0
1101
Zarząd koncernu Coca-Cola poinformował, że ostatniego dnia sierpnia otrzymał ostateczną zgodę na przejęcie brytyjskiej firmy Costa Limited. Transakcja będzie kosztować spółkę ponad 3,9 mld funtów.

W związku z otrzymaniem zgody na wykupienie sieci Costa Coffee, Coca-Cola przejmie ponad 4000 punktów sprzedaży na rynkach europejskim i chińskim. Szefowa firmy Whitbread, Alison Brittain uważa, że to połączenie sprawi, iż brytyjska sieć kawiarni będzie mogła działać w skali globalnej.

„Costa daje nam nowe możliwości i wiedzę w zakresie kawy, a nasz system może stworzyć możliwości rozwoju marki Costa na całym świecie. Gorące napoje to jeden z niewielu segmentów, w którym Coca-Cola nie ma globalnej marki. Costa daje nam dostęp do tego rynku dzięki swojej silnej pozycji” – powiedział James Quincey, Prezes i Dyrektor Generalny Coca-Cola.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży Costa Coffee mają zmniejszyć zadłużenie spółki i zwiększyć jej fundusz emerytalny, a także trafią do akcjonariuszy. Coca-Cola przewiduje, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.