Accor i Bureau Veritas tworzą nowe certyfikaty sanitarne, aby wesprzeć hotelarstwo i gastronomię w powrocie do biznesu

0
441

Accor oraz Bureau Veritas, czołowy dostawca badań, inspekcji i certyfikacji na świecie, połączyły siły, by stworzyć nowy system certyfikacji. Ma on pomóc otwierać się na nowo obiektom hotelarskim i gastronomicznym, stanowiąc potwierdzenie przestrzegania przez nie odpowiednich norm bezpieczeństwa i protokołów utrzymania czystości.  

– Przyjmowanie gości, zapewnianie im ochrony oraz troska o innych, wpisane jest w DNA Accor i stanowi kluczową część naszej działalności. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musimy zapewnić naszych pracowników, klientów i partnerów, że jesteśmy w stanie zaoferować im najlepszą możliwą obsługę. Jako lider branży hotelarskiej w Europie, czujemy się zobowiązani do wyprzedzania potrzeb naszych gości, a także podejmowania najbardziej restrykcyjnych działań w odpowiedzi na dzisiejsze wymogi związane z bezpieczeństwem. Jest nam niezmiernie miło, że wraz z Bureau Veritas możemy być pionierami w tej dziedzinie oraz promować nasze podejście wśród wszystkich interesariuszy. – powiedział Franck GERVAIS, CEO Europe Accor.
Z kolei Jacques POMMERAUD, CEO Bureau Veritas Africa & France, dodał:
– Już od niemal 200 lat Bureau Veritas realizuje swoją misję budowania świata opartego na zaufaniu. Po wprowadzeniu naszego nowego certyfikatu możemy spełniać oczekiwania społeczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Będzie on bowiem źródłem pewności dla ponownie otwierających się hoteli i restauracji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Accor – najpierw we Francji, a w dalszej kolejności w pozostałych krajach europejskich. Nasze podejście przyniesie korzyści całej branży – każda spółka będzie mogła ubiegać się o przeprowadzenie certyfikacji przez Bureau Veritas.
Nowy certyfikat nadawany będzie zarówno hotelom, jak i obiektom gastronomicznym. Wyznaczy normy sanitarne dla wszystkich obiektów Grupy oraz innych sieci i hoteli niezrzeszonych. Partnerami projektu byli lekarze oraz epidemiolodzy, którzy współpracowali przy jego opracowywaniu z właścicielami hoteli pod markami Accor oraz stowarzyszeniami handlowymi, takimi jak UMIH, GNC czy GNI.
W drugiej połowie kwietnia projekt przedstawiony zostanie francuskiej federacji turystycznej Alliance France Tourisme oraz odpowiednim ministerstwom (francuskim Ministerstwom Turystyki, Zdrowia oraz Pracy), aby mogły one wziąć aktywny udział w wypracowywaniu i zatwierdzaniu rekomendowanych standardów. Konkretne propozycje prezentowane będą rządom, odpowiednim ministerstwom oraz komitetom zajmującym się rozluźnianiem restrykcji związanych z pandemią – najpierw we Francji, a następnie w innych częściach Europy.
Rezultatem wspólnych wysiłków ma być praktyczny przewodnik, który otrzymają wszyscy interesariusze branży hotelarskiej. Dzięki niemu będą oni mogli przestrzegać rygorystycznych zaleceń władz (np. WHO czy Ministerstwa Zdrowia) w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa, zarówno w przestrzeniach dla gości, jak i w biurach oraz restauracjach. Z kolei klienci w Europie będą mieli możliwość sprawdzenia, na specjalnej stronie internetowej Bureau Veritas, czy dany hotel lub restauracja, w których rozważają rezerwację, otrzymała certyfikat od Bureau Veritas, czy też nie.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.