Branża turystyczna z coraz większą ofertą dla seniorów

0
202
Społeczeństwo europejskie starzeje się, a coraz więcej młodych ludzi woli planować podróże samodzielnie. Szansę dla siebie widzą w tym biura podróży, które wychodzą naprzeciw seniorom i przygotowują dla nich specjalne oferty.

Według badań przeprowadzonych przez Oxford Economics do 2025 roku liczba wyjazdów zagranicznych wśród seniorów wzrośnie nawet dwukrotnie. Turystyka senioralna rozwija się coraz szybciej, a główną grupą, która ją napędza, są turyści z Niemiec, Szwajcarii, Belgii i Skandynawii. Przewiduje się, że osoby powyżej 65 lat będą podróżować za granicę nawet 180 mln razy rocznie.

W Polsce seniorzy także stają się bardziej aktywni, jednak ich możliwości są dużo mniejsze od seniorów z zagranicy. Dane, jakie prezentuje GUS pokazują, że w 2016 roku osoby w wieku 60+, które uczestniczyły w podróżach zagranicznych z co najmniej jednym noclegiem, stanowiły 9,1% mieszkańców miast i 2,9% mieszkańców wsi.

Reklama

Prognozy demograficzne wskazują, że do 2060 roku liczba mieszkańców UE powyżej 65 roku życia wzrośnie z 93 mln do 148 mln. W Polsce w 2017 roku osób powyżej 60 roku życia było aż 9,3 mln na 38,3 mln ludności całego kraju. Według prognoz dotyczących lat 2014-2050 seniorzy będą stanowili ok. 40% całej populacji Polski.

Dla biur podróży coraz większa aktywność i mobilność seniorów to okazja do wprowadzania nowych ofert skierowanych i dostosowanych specjalnie pod tę grupę społeczną.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.