Branża turystyczna z coraz większą ofertą dla seniorów

0
1347
Społeczeństwo europejskie starzeje się, a coraz więcej młodych ludzi woli planować podróże samodzielnie. Szansę dla siebie widzą w tym biura podróży, które wychodzą naprzeciw seniorom i przygotowują dla nich specjalne oferty.

Według badań przeprowadzonych przez Oxford Economics do 2025 roku liczba wyjazdów zagranicznych wśród seniorów wzrośnie nawet dwukrotnie. Turystyka senioralna rozwija się coraz szybciej, a główną grupą, która ją napędza, są turyści z Niemiec, Szwajcarii, Belgii i Skandynawii. Przewiduje się, że osoby powyżej 65 lat będą podróżować za granicę nawet 180 mln razy rocznie.

W Polsce seniorzy także stają się bardziej aktywni, jednak ich możliwości są dużo mniejsze od seniorów z zagranicy. Dane, jakie prezentuje GUS pokazują, że w 2016 roku osoby w wieku 60+, które uczestniczyły w podróżach zagranicznych z co najmniej jednym noclegiem, stanowiły 9,1% mieszkańców miast i 2,9% mieszkańców wsi.

Prognozy demograficzne wskazują, że do 2060 roku liczba mieszkańców UE powyżej 65 roku życia wzrośnie z 93 mln do 148 mln. W Polsce w 2017 roku osób powyżej 60 roku życia było aż 9,3 mln na 38,3 mln ludności całego kraju. Według prognoz dotyczących lat 2014-2050 seniorzy będą stanowili ok. 40% całej populacji Polski.

Dla biur podróży coraz większa aktywność i mobilność seniorów to okazja do wprowadzania nowych ofert skierowanych i dostosowanych specjalnie pod tę grupę społeczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.