Airport Hotel Okęcie gospodarzem IV Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów

0
1110
Fot.: Materiały prasowe Stowarzyszenie Sommelierów Polskich

W dniach 9-11 października Warszawa stanie się areną rywalizacji młodych sommelierów z całego świata. W Airport Hotel Okęcie odbędą się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów, w których udział weźmie 25 uczestników z 9 krajów, w tym 17 reprezentantów Polski.

Kto może wziąć udział?
Mistrzostwa są otwarte dla sommelierów poniżej 30 roku życia, którzy są członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Sommelierów (ASI). Zawody będą prowadzone w języku angielskim.

Formuła zawodów:
Konkurs składa się z trzech etapów, zakończonych galą finałową. Zawodnicy będą odpowiadać na pytania teoretyczne, przeprowadzać degustacje w ciemno oraz prezentować umiejętności praktyczne związane z serwowaniem alkoholi.

Towarzyszące wydarzenia:
Podczas mistrzostw odbędą się seminaria i degustacje dla sommelierów. 10 października, o godzinie 19:00, publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w degustacji Bar des Sommeliers, gdzie swoje produkty zaprezentują liczni producenci i dystrybutorzy alkoholi. Wstęp na degustację jest bezpłatny.

Finał i transmisja:
Finał mistrzostw odbędzie się 11 października. Początek transmisji półfinałów zaplanowano na godzinę 11:00, natomiast finał rozpocznie się o 17:00. Transmisja będzie dostępna na profilu Facebook Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Udział w dniu finałowym wymaga wcześniejszej rejestracji, a po zakończeniu konkursu odbędzie się Gala Dinner.

Bilety są dostępne pod linkiem. Półfinał i finał zawodów będą transmitowane na profilu Facebook Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.