Branża gastronomiczna czeka na swoje piłkarskie święto

0
199
W pierwszą niedzielę września sympatycy futbolu pracujący na co dzień w branży gastronomicznej staną do sportowej rywalizacji. Pionierski w skali naszego kraju ogólnopolski turniej piłkarski dla pracowników restauracji dość nieoczekiwanie spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zapisy na „Pita Restaurants” wciąż trwają, a patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal Horeca Business Club.

„Pita Restaurants” to turniej dla amatorów dedykowany sektorowi gastronomicznemu. 2 września w stołecznej hali przy ul. Księcia Bolesława 1/3 kilkuosobowe reprezentacje restauracji z całej Polski będą walczyć o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej w swojej branży. Liczba wstępnych zgłoszeń pozytywnie zaskoczyła organizatorów – Kacpra i Pawła, czyli dwóch kucharzy z warszawskich restauracji, którzy pewnej pięknej niedzieli, jadąc tramwajem, wpadli na pomysł zorganizowania futbolowego turnieju dla kolegów i koleżanek po fachu.

„Ten spontaniczny pomysł, który na początku miał na celu zorganizowanie turnieju dla choćby 5 zespołów, ku naszemu zdziwieniu zyskał sporą grupę zainteresowanych. W taki sposób turniej, który powstał w naszych głowach za sprawą spontanicznego impulsu, stał się wydarzeniem na o wiele większą skalę niż zakładaliśmy na początku, i który – mamy nadzieję – w przyszłości przerodzi się w imprezę cykliczną i nie tylko w o charakterze stricte sportowym, ale i też bardziej jako okazja do integracji naszej gastronomicznej rodziny” – mówią pomysłodawcy „Pita Restaurants”.

Rozgrywki odbywać się będą najpierw w systemie grupowym, a później pucharowym. Liczba grup uzależniona jest od liczby zgłoszeń, a tych nadal przybywa. Podstawowym warunkiem uczestnictwa we wrześniowym turnieju jest zgłoszenie do 24 sierpnia 2018 drużyny liczącej od 6 do 9 zawodników oraz uiszczenie wpisowego w wysokości 420 zł. Zapisów można dokonywać za pośrednictwem systemu rezerwacyjnego Evenea.

ReklamaNa zwycięski zespół czeka tytuł „Najlepszej Restauracyjnej Reprezentacji w Piłce Nożnej Roku 2018” oraz nagroda rzeczowa w postaci pucharu. Ponadto zostaną wręczone wyróżnienia indywidualne (m.in. dla najlepszego strzelca, czy też triumfatora turnieju żonglerki). Z pełnym regulaminem rozgrywek można zapoznać się na oficjalnym profilu facebookowym tego wydarzenia.

Redakcja Horeca Business Club, która objęła swoim patronatem turniej „Pita Restaurants”, serdecznie zachęca restauratorów z całej Polski do zgłaszania swoich drużyn i udziału w piłkarskim święcie branży gastronomicznej. Spotkajmy się w niedzielę 2 września na warszawskim Bemowie! Relacja z tego wydarzenia w pierwszym tygodniu września na portalu www.horecabc.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.