Branża gastronomiczna czeka na swoje piłkarskie święto

0
1119
W pierwszą niedzielę września sympatycy futbolu pracujący na co dzień w branży gastronomicznej staną do sportowej rywalizacji. Pionierski w skali naszego kraju ogólnopolski turniej piłkarski dla pracowników restauracji dość nieoczekiwanie spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zapisy na „Pita Restaurants” wciąż trwają, a patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal Horeca Business Club.

„Pita Restaurants” to turniej dla amatorów dedykowany sektorowi gastronomicznemu. 2 września w stołecznej hali przy ul. Księcia Bolesława 1/3 kilkuosobowe reprezentacje restauracji z całej Polski będą walczyć o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej w swojej branży. Liczba wstępnych zgłoszeń pozytywnie zaskoczyła organizatorów – Kacpra i Pawła, czyli dwóch kucharzy z warszawskich restauracji, którzy pewnej pięknej niedzieli, jadąc tramwajem, wpadli na pomysł zorganizowania futbolowego turnieju dla kolegów i koleżanek po fachu.

„Ten spontaniczny pomysł, który na początku miał na celu zorganizowanie turnieju dla choćby 5 zespołów, ku naszemu zdziwieniu zyskał sporą grupę zainteresowanych. W taki sposób turniej, który powstał w naszych głowach za sprawą spontanicznego impulsu, stał się wydarzeniem na o wiele większą skalę niż zakładaliśmy na początku, i który – mamy nadzieję – w przyszłości przerodzi się w imprezę cykliczną i nie tylko w o charakterze stricte sportowym, ale i też bardziej jako okazja do integracji naszej gastronomicznej rodziny” – mówią pomysłodawcy „Pita Restaurants”.

Rozgrywki odbywać się będą najpierw w systemie grupowym, a później pucharowym. Liczba grup uzależniona jest od liczby zgłoszeń, a tych nadal przybywa. Podstawowym warunkiem uczestnictwa we wrześniowym turnieju jest zgłoszenie do 24 sierpnia 2018 drużyny liczącej od 6 do 9 zawodników oraz uiszczenie wpisowego w wysokości 420 zł. Zapisów można dokonywać za pośrednictwem systemu rezerwacyjnego Evenea.Na zwycięski zespół czeka tytuł „Najlepszej Restauracyjnej Reprezentacji w Piłce Nożnej Roku 2018” oraz nagroda rzeczowa w postaci pucharu. Ponadto zostaną wręczone wyróżnienia indywidualne (m.in. dla najlepszego strzelca, czy też triumfatora turnieju żonglerki). Z pełnym regulaminem rozgrywek można zapoznać się na oficjalnym profilu facebookowym tego wydarzenia.

Redakcja Horeca Business Club, która objęła swoim patronatem turniej „Pita Restaurants”, serdecznie zachęca restauratorów z całej Polski do zgłaszania swoich drużyn i udziału w piłkarskim święcie branży gastronomicznej. Spotkajmy się w niedzielę 2 września na warszawskim Bemowie! Relacja z tego wydarzenia w pierwszym tygodniu września na portalu www.horecabc.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.