Festiwal Kulinarny A bite of China w Warszawie

0
1033
Beautiful vibrant shot of traiditonal Korean meals

W dniach 18-22 września mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję udać się w smakowitą podróż do Chin. Wszystko w ramach Festiwalu Kulinarnego A bite of China odbywającego się w dwunastu warszawskich restauracjach oferujących dania kuchni chińskiej. Na uczestników przedsięwzięcia czekają m.in. dania w specjalnych cenach.

Festiwal A bite of China organizowany jest przez Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce przy współpracy z Biurem ds. Obywateli Chińskich za Granicą Rządu Ludowego Prowincji Shandong. Inicjatywa ma na celu uczczenie 70. rocznicy utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej oraz nawiązanie chińsko-polskich relacji dyplomatycznych.

– Poprzez festiwal chcemy także przybliżyć mieszkańcom Warszawy kuchnię chińską w jej najlepszym wydaniu, w postaci popisowych dań przygotowanych przez wybitnych szefów kuchni i serwowanych w najlepszych restauracjach chińskich w stolicy – mówi Zhang Zhonghua, Radczyni Kultury z Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Festiwal odbędzie się w dniach 18-22 września, w następujących restauracjach: Restauracja Cesarski Pałac, Parnik, Restauracja Bliss, Modern China, Pańska 85, Dynasty Restaurant.pl, XingLong, Restauracja Tian House, Great Wall Restauracja, Restauracja Pekin Duck, ShangHai Garden oraz Tang Hotpot. We wspomnianym terminie, we wszystkich wymienionych miejscach obowiązywać będzie zniżka w wysokości 10 proc. na potrawy serwowane na miejscu.

Więcej informacji na temat Festiwalu można znaleźć na stronie wydarzenia w serwisie Facebook, jak również na stronach restauracji biorących udział w przedsięwzięciu.

fot. https://www.foodiesfeed.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.