Bezpieczeństwo gości

0
910

Zbliża się wielkimi krokami sezon wakacyjny, wzmożony ruch turystyczny, tłumy w regionach wypoczynkowych, a co za tym idzie także sytuacje niepożądane, na które trzeba wiedzieć jak zareagować.

Temat w ostatnich dniach został zainicjowany na jednym z profili na FB, gdzie pokazano instrukcję przygotowaną dla kobiet, które będąc w lokalu czują się zagrożone. To świetny przykład o to jak można zadbać o swoich gości i pokazać im, że bez względu na wszystko personel jest gotów im pomóc.

W opisywanym przypadku mowa jest o sytuacjach, w których kobiety np. zaproszone do lokalu na spotkanie, czują się zagrożone ze strony swojego towarzysza lub towarzyszy. Instrukcja została zamieszczona w damskiej toalecie i mówi o tym, jak ofiara przemocy może w dyskretny sposób poprosić personel o pomoc wskazując wręcz czego potrzebuje i w jakiej jest sytuacji.

Opisany pomysł prosimy potraktować jako inspirację do szkoleń swoich pracowników, aby na co dzień byli czujni i zwracali uwagę na swoich gości i nie bali się reagować jeśli podejrzewają, że ktoś jest w niebezpieczeństwie. Opisywana instrukcja brzmi:

„Jeśli podczas spotkania nie czujesz się
BEZPIECZNA lub
POTRZEBUJESZ POMOCY,
poproś obsługę o drinka
ANGEL SHOT.
– czysty ANGEL SHOT – obsługa zamówi Ci taksówkę
– ANGEL SHOT z lodem – odprowadzimy Cię do Twojego auta
– ANGEL SHOT z limonką – wezwiemy policję
ZAPEWNIAMY DYSKRECJĘ,
JESTEŚ W BEZPIECZNYCH RĘKACH.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.