Rośnie rynek kamperów i przyczep kempingowych

0
990

PZPM notuje w ostatnich lata bardzo duże wzrosty rejestracji nowych i używanych kamperów oraz przyczep kempingowych. To rynek, który z jednej strony może odebrać część gości hotelom, z drugiej strony hotelarze mogą zarobić na takich gościach.

Pandemia bardzo mocno przyczyniła się do wzrostów rejestracji tego typu pojazdów i przyczep. Zainteresowanie kamperami wynika mniej więcej z takich samych powodów jak większe zainteresowanie hotelarstwem rozproszonym. Goście chcą nadal mieć możliwość podróżowania i korzystania z noclegów poza domem, ale chcą unikać dużych skupisk ludzi, zatem szukają rozwiązań, które im pomogą zrealizować swoje plany.

Kampery i przyczepy kempingowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wypocząć z dala od dużych skupisk, ale jednocześnie które pozwala na swobodę podróżowania i częstą zmianę lokalizacji w trakcie jednej podróży. Na pierwszy rzut oka może to oznaczać, że część obecnych gości hoteli zrezygnuje z ich usług, ale tu pojawiają się pomysły, które mogą ściągnąć do obiektów hotelowych turystów z kamperami i przyczepami. Wystarczy przygotować odpowiednią infrastrukturę, którą pozwoli przyjąć takich gości. To oczywiście nie jest rozwiązanie dla wszystkich hoteli, ale te które zlokalizowane są w rejonach resortowych czy przy ciekawych atrakcjach turystycznych, na pewno powinny zastanowić się nad rozszerzeniem swojej oferty.

Pisał o tym Maciej Straus, który przygotował felieton w tej tematyce jakiś czas temu. Polecamy odświeżyć sobie lekturę tego artykułu, który znajdziecie tutaj Jak obiekty hotelowe mogą rozwinąć infrastrukturę campingową i caravaningową w Polsce

W pierwszym kwartale 2021 roku zarejestrowano:
– 413 nowych kamperów
– 213 nowych przyczep kempingowych
– 487 używanych kamperów
– 1811 używanych przyczep kempingowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.