Aktywiści w restauracji znanego szefa kuchni

0
913
Fot.: https://twitter.com/RebelsAnimal

Grupa aktywistów weszła do jednej z restauracji Gordona Ramsaya w Londynie. Działacze zajęli miejsca przy stolikach, na których zamiast menu restauracyjnego, położyli własne – ze spisem kosztów, jaki wynosi przygotowanie serwowanych w lokalu dań. Pracownicy restauracji wezwali policję.

Animal Rebellion to organizacja działająca na rzecz sprawiedliwości wobec zwierząt i klimatu, która dąży do wprowadzenia roślinnego systemu żywnościowego. 14 członków właśnie tej grupy, w sobotę wieczorem (19.11), okupowało restaurację Gordona Ramsaya w londyńskiej dzielnicy Chelsea. Aktywiści weszli do lokalu około godziny 18.00 i zajęli miejsca przeznaczone dla gości. Zamiast menu na ich stołach pojawiły się karty z wyliczeniami sugerującymi, że ceny w restauracji są stanowczo za wysokie.

– Podczas gdy Gordon Ramsay serwuje żywność kosztującą co najmniej 155 funtów na osobę, ponad 2 miliony ludzi polega na bankach żywności – mówiła jedna z uczestniczek protestu, Lucia Alexander, 39-letnia pielęgniarka.

Protestujący twierdzili, że kwota przeznaczona na jedno danie w restauracji z trzema gwiazdkami Michelin, pozwoliłaby na ogrzewanie domu jednorodzinnego przez cały miesiąc. Dodatkowo według nich, za potrawy podawane w lokalu najwyższą cenę płacą niewinne zwierzęta hodowlane, a przygotowywanie dań wpływa negatywnie na klimat i dziką przyrodę. Ich głównym celem było unaocznienie nierówności oraz uświadomienie ludziom tego, jak masowa hodowla zwierząt pogłębia kryzys klimatyczny.

„Ta luksusowa restauracja jest przykładem nierówności, z jakimi zmagamy się w Zjednoczonym Królestwie, jak również dowodem na zaprzeczanie powagi kryzysu klimatycznego” – taki wpis pojawił się na Twitterze Animal Rebellion w sobotę.

Pracownicy restauracji, których praca została zakłócona, zdecydowali się na wezwanie policji. Rezerwacje na dalszą część tego wieczoru anulowano, bo lokal został zamknięty wcześniej niż zwykle – o godzinie 20.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.