19 godzin na pokładzie – nowe połączenie Singapore Airlines

0
182
Linie lotnicze Singapore Airlines uruchomią w tym roku rekordowe połączenie długodystansowe. Podróż z Singapuru do oddalonego o 15 tys. km Nowego Jorku będzie trwała nieprzerwanie 19 godzin, co uczyni ją najdłuższym bezpośrednim lotem na świecie.

Poprzedni rekord należał do linii Qatar Airways, które obsługują przeszło 18-godzinny lot z Doha do Auckland. Singapore Airlines zapewniają jednak, że ich pasażerowie nie odczują dużego dyskomfortu z tytułu żmudnej podróży z południowo-wschodniej Azji do miasta zwanego „The Big Apple”. Mają w tym pomóc m.in. najnowsze technologie, w jakie został wyposażony ultranowoczesny Airbus A350-900ULR.

Źródło: www.airbus.com

Specjalnie zaprojektowane oświetlenie ma zniwelować podczas lotu efekt tzw. jet lagu, a więc zespołu nagłej zmiany strefy czasowej. Innowacyjny system zarządzania powietrzem będzie natomiast wymieniał powietrze w kabinie samolotu co dwie minuty, aby uzyskać wewnątrz maszyny efekt świeżości. Ponadto pasażerowie otrzymają w trakcie 19-godzinnego lotu kilka posiłków, nie zabraknie również czegoś dla spragnionych rozrywki.

Reklama

 

Airbus A350-900ULR został zaprojektowany z myślą o tak długich lotach, jak ten z Singapuru do Nowego Jorku. Imponujący aeroplan posiada zbiorniki gotowe pomieścić 24 tys. litrów paliwa potrzebnego do pokonania tak dużego dystansu bez międzylądowań. Dokładna data premierowego, rekordowego lotu nie została jeszcze ogłoszona.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.