Nowe życie pięknego nowojorskiego terminala

0
1066
Najpiękniejszy terminal na świecie na nowojorskim lotnisku JFK otrzymał nowe zastosowanie. Już niedługo w budynku dawnego terminala będzie można oglądać startujące samoloty siedząc w hotelowym pokoju.

Budynek zaprojektowany został w 1962 r. przez Eero Saarinena i został uznany wtedy za najbardziej nowoczesny i designerski na świecie. Jako pierwszy posiadał rękawy doprowadzające podróżnych prosto do samolotu, kamery telewizji przemysłowej, taśmociągi bagażowe, system megafonów oraz elektroniczną tablice przylotów i odlotów.

Ciekawą informacją jest, że terminal mogliśmy zobaczyć w filmie „Złap mnie jeśli potrafisz”, gdzie w głównej roli wystąpił Leonardo Di Caprio.

Przez długi czas obiekt był „nie do ruszenia”, bowiem w 1994 r. został uznany za zabytek. Cztery lata temu, po negocjacjach, udało się jednak otrzymać prawa do przekształcenia terminala w hotel.

TWA Hotel zapewnia 512 dobrze wygłuszonych pokoi o prawie 12 cm szybach. Grubsze szyby posiada jedynie ambasada USA w Londynie. Wyposażony jest w powierzchnię zarezerwowaną na spotkania i eventy o wielkości powyżej 4600 m2, która pomieści 1600 osób. Obszar gastronomiczny to 6 restauracji i 8 barów. Do dyspozycji gości, którzy będą chcieli się zrelaksować dostępny jest taras widokowy na dachu wraz z basenem oraz nowoczesna sala fitness z różnymi udogodnieniami np. do jogi. W hotelu można też zwiedzić muzeum poświęcone Jet Age.

Hotel zostanie otwarty 15 maja 2019 r., natomiast od paru dni można dokonywać rezerwacji na stronie hotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.