Klubokawiarnia zamiast Pijalni, czyli sopockie novum autorstwa Mex Polska

0
801
Po rozmowach z władzami Sopotu zarząd Mex Polska postanowił na ostatniej prostej nieco skorygować plany, w związku z czym, zamiast Pijalni Wódki i Piwa, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 60 powstała unikalna Klubokawiarnia – nowatorski koncept, który swoim stylem nawiązuje do festiwalowych tradycji tego nadmorskiego kurortu.

Karta dań, a zwłaszcza napojów serwowanych w Klubokawiarni będzie istotnie odbiegać od menu Pijalni Wódki i Piwa, co ma bezpośredni związek z ograniczeniem sprzedaży alkoholu w sopockich sklepach. Pod koniec kwietnia miejscy rajcowie podjęli bowiem uchwałę o „nocnej prohibicji”, która zabrania handlu napojami wysokoprocentowymi między godzinami 2 a 6.

„W trakcie tej rozmowy podjęliśmy decyzję o skorygowaniu naszych planów. Zamiast Pijalni Wódki i Piwa otworzymy lokal pod nazwą Klubokawiarnia. Uznaliśmy argumenty pana prezydenta, że taki lokal jak Pijalnia Wódki i Piwa, działający całodobowo, nie wpisuje się w politykę miasta ws. ograniczania dostępu do taniego alkoholu. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym postulatom i mamy nadzieję, że po zmianie wystroju, wnętrze będzie nawiązywało do festiwalowych tradycji Sopotu” – zdradził „Dziennikowi Bałtyckiemu” Piotr Mikołajczyk, rzecznik Grupy Mex Polska

Źródło: www.mexpolska.pl

Klubokawiarnia to kolejny nowatorski koncept autorstwa Mex Polska. Wystrój oraz oprawa muzyczna nawiązują do festiwalowych tradycji Sopotu i popularnych klubów zlokalizowanych na kultowym „Monciaku”. W przygotowaniu projektu aranżacji wnętrza lokalu, szczególnie przy doborze akcentów związanych z imprezami organizowanymi w Operze Leśnej, pomagał znany sopocianin Wojciech Korzeniewski.

Mex Polska zarządza ponadto restauracjami PanKejk, The Mexican (na zdjęciu powyżej) oraz Pijalniami Wódki i Piwa. W chwili obecnej w skład Grupy Kapitałowej, oprócz Mex Polska S.A. wchodzi 29 spółek, z czego 14 to jednostki zależne, 6 jest objętych kontrolą w oparciu o umowę franczyzy, a 9 to podmioty powiązane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.