Zwolenienie z ZUS za luty

0
3078

Zakład Usług Społecznych poinformował, że przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za luty. Przedstawiamy informacje jakie warunki należy spełnić, aby z tego skorzystać.

Od 20 marca obowiązują surowsze obostrzenia na terenie całego kraju. Przesiębiorcy szybko dowiedzieli się o tym, że ich biznesy muszą być zamrożone, natomiast nikt nie zakomunikował jasno na jakie wsparcie ze strony państwa mogą w związku z tym liczyć. Co więcej, pojawiały się głosy, że dotychczasowa pomoc jest wystarczająca i nie ma potrzeby jej rozszerzania.

Docierają jednak do nas informacje, że pewne formy pomocy będą jednak uruchomione dla przedsiębiorców. Mowa choćby o składkach ZUS za miesiąc luty. Właściciele firm mogą składać odpowiednie wnioski, ale pod warunkiem spełnienia wymogów wskazanych przez rządzących. Trzeba wykazać się odpowiednim spadkiem przychodów oraz posiadać odpowiedni nr PKD jako główna działalność.

Wnioskować można również o świadczenie postojowe, ale w tym przypadku jest wprowadzony limit do trzech takich wypłat. z pomocy mogą skorzystać m.in. właściciele firm z takich branż jak fitness, gastronomia, turystyka, obiekty noclegowe, uzdrowiska, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją lub dystrybucją filmów i muzyki czy też fizjoterapeuci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.