Granice naszych sąsiadów zamknięte!

0
3142

W związku z bardzo dużym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce, nasi południowi i zachodni sąsiedzi zdecydowali się na zamknięcie swoich granic. Aby wjechać obecnie do Czech czy Niemiec należy spełnić szereg wymogów.

Polska została uznana przez władze Czech i Niemiec za kraj wysokiego ryzyka jeśli chodzi o szybkość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tamtejsze władze podjęły taką decyzję po opublikowaniu informacji berlińskiego instytutu ochrony zdrowia. Skutkiem tych decyzji jest wprowadzenie surowych ograniczeń w przekraczaniu granicy.

Rozporządzenie już jest wprowadzone w życie. Oznacza to, że osoby podróżujące do Niemiec, zobowiązane są przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Poza Polakami podobnymi restrykcjami objęci zostali podróżujący z Cypru i Bułgarii.

Czesi podobą decyzję podjęli w miniony piątek, które na listę państw o podwyższonym ryzyku epidemicznym poza Polską dodały Cypr, Danię i Norwegię. Tutaj, aby przekroczyć granicę z Czechami, należy wylegitymować się negatywnym testem na obecność wirusa, odbyć pięciodniową izolacje, a po jej zakończeniu wykonać ponowny test. Dodatkowo do dwóch tygodniu po przyjeździe każdy zobowiązany jest nosić maskę odpowiedniej klasy.

Należy dodać, że władze Czech już pod koniec lutego zakazały swoim obywatelom podróży m.in. do takich krajów jak Brazylia, Kenia, Tanzania, RPA, Mozambik, Zimbabwe i Zambia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.