Elavon bliżej hotelarzy

0
980
Fot.: Materiały prasowe Profitroom

Miesiąc temu, w dniach 24-25.10.2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się zrealizowana z dużym rozmachem konferencja HMC, czyli Hotel Marketing Conference. Organizator – firma Profitroom – zapewniła uczestnikom sporą dawkę wiedzy, spotkań kuluarowych oraz zabawy. Jednym z partnerów wydarzenia była firma Elavon – dostawca rozwiązań płatniczych, który chce być bliżej hotelarzy.

Elavon jest międzynarodowym dostawcą usług płatniczych, zapewniającym innowacyjne, wyspecjalizowane rozwiązania branżowe. Rozpoznając potrzeby hotelarzy Elavon jako elementy najważniejsze dla hotelarzy zdefiniował prostotę rozliczeń oraz bezpieczeństwo transakcji.

Właśnie dlatego tematem przewodnim prezentacji, którą zaprezentowała podczas Hotel Marketing Conference Anna Oleksiak, Head of Hospitality & Emerging Segments na Polskę, Niemcy i Północną Europę w Elavon, było bezpieczeństwo transakcji i przejrzystość.

Fot.: Materiały prasowe Profitroom

Podczas prezentacji wspomniano o zawiłościach transakcji DCC, dzięki którym hotele osiągają dodatkowe przychody w wyniki rozliczeń walutowych. Elavon, jako jeden z 5 największych dostawców usług płatniczych na świecie, zapewnia transparentne, zrozumiałe dla partnerów rozliczenie oraz rozsądne dla klientów warunki transakcji. Co więcej – w trakcie prezentacji wyjaśniła, że sama prowizja za płatności i koszt dzierżawy terminali nie determinują tego, że oferta danego operatora będzie najkorzystniejsza. Część agentów rozliczeniowych stosuje bowiem naliczenia, które nie są korzystne dla akceptantów, czyli hoteli.

Nie każdy wie także o tym, że standardowe terminale działają w oparciu o jedno połączenie, zwykle jest to łącze internetowe lub karta SIM w określonej sieci. Elavon natomiast korzysta z terminali, które działają w oparciu o rozwiązanie działające we wszystkich sieciach. Dzięki temu w przypadku problemów danym łączem terminal automatycznie przełącza się na inną, działającą sieć, dzięki czemu ciągłość usług płatniczych zostaje utrzymana.

Firma Elavon deklaruje bliższą niż dotychczas współpracę z hotelarzami – jej rozwojem mają się zająć m.in. osoby z doświadczeniem w branży hotelarskiej. Z pewnością ich zaangażowanie w połączeniu z wieloletnią, fachową wiedzą specjalistów z Elavon mogą pomóc hotelom w optymalizacji procesów płatniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.