Znaczący wzrost ruchu na modlińskim lotnisku

0
812
Według danych statystycznych tegoroczny wrzesień okazał się najlepszym miesiącem w historii Portu lotniczego Warszawa-Modlin, co zaowocowało niezwykle korzystnym bilansem. W sezonie zimowym sieć połączeń aeroportu zlokalizowanego w Nowym Dworze Mazowieckim zostanie również poszerzona o trzy nowe destynacje.

W ubiegłym miesiącu z oferty podwarszawskiego lotniska skorzystało 262 765 pasażerów, co oznacza wzrost o 4,5% w porównaniu z początkiem jesieni 2017. Analizując liczbę obsłużonych od początku roku również widać istotny progres, wszak liczba ta wynosi 2 337 033 podróżujących, co stanowi pięcioprocentowy wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku.

„Stały już wzrost ruchu zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu. W całym roku 2018 spodziewamy się przekroczenia progu 3 mln pasażerów. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Mam na myśli zwłaszcza te, do których lata się w celach biznesowych i turystycznych. Mamy też nadzieję, że otrzymamy wszystkie wymagane zgody od naszych właścicieli i niebawem będziemy mogli przystąpić do bardzo potrzebnych w naszym porcie inwestycji” – tłumaczy Leszek Chorzewski, dyrektor Spraw Społecznych Polskich Linii Lotniczych LOT.

Wszystkie loty będą realizowane przez irlandzkiego Ryanaira. Pod koniec października ruszą także połączenia z Warszawy do Ammanu, Kijowa i Lwowa. Pierwsze kursy do stolicy Ukrainy rozpoczną się 28 października. Ich realizacja odbywać się będzie w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Do Ammanu będzie można polecieć już kolejnego dnia, a rejsy do stolicy Jordanii będą dostępne jedynie w poniedziałki i piątki. Z kolei do Lwowa będzie można udać się ostatniego dnia miesiąca (środa), a ponadto w niedziele i poniedziałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.