0:0 czyli zerowe szanse na zerowy VAT dla hotelarstwa

0
947

Zerowa stawka podatku VAT w hotelarstwie byłaby niewątpliwie dobrym pomysłem dla wsparcia branży. Czy ministerstwo pracuje nad takim projektem? Czy jest choć cień szansy na jego wprowadzenie?

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii nie rozważa wprowadzenia zerowej stawki VAT dla hotelarzy. Taki wariant nie jest nawet brany pod uwagę. Wiceminister Olga Semeniuk w rozmowie z Radiem Zet powiedziała, że stanowczo zaprzecza jakoby taka opcja była w ogóle brana pod uwagę.

Na ten tydzień planowane jest spotkanie przedstawicieli sektora hotelarskiego z wiceministrem Andrzejem Gut-Mostowym. Na tym spotkaniu mogą pojawić się nowe propozycje pomocy dla branży zarówno ze strony rządowej jak i samych zainteresowanych hotelarzy. Dziś ciężko powiedzieć w którą stronę będzie kierowane wsparcie i jak może ono wyglądać. Na szczegóły należy poczekać do czasu spotkania, na którym będą dyskutowane wszystkie pomysły.

Wiceminister Olga Semeniuk powiedziała natomiast, że popiera opcję czasowego wprowadzenia 5% stawki VAT dla sektora gastronomicznego. Jednocześnie zaznaczyła, że wprowadzenie takiej decyzji to skomplikowany proces i podejmuje ją bardzo szerokie środowisko, w tym Ministerstwo Finansów.

Na pytanie o trzecią tarczę finansową powiedziała, że dziś takie rozwiązanie nie jest potrzebne. Rząd jednak nie wyklucza uruchomienia takiego wsparcia jeśli obecnie obowiązujące obostrzenia będą się przeciągały na kolejne tygodnie. Zapewniła, że nie wykluczają uruchomienia rozmów z Komisją Europejską, od decyzji której będzie zależeć, czy takie narzędzie będzie można uruchomić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.