Zmiany w rozkładzie Ryanaira na sezon 2019/20

0
422
Ryanair poinformował, że od października bieżącego roku zostanie uruchomiona nowa trasa z lotniska Kraków-Balice do Luton pod Londynem. Połączenie będzie realizowane 4 razy w tygodniu i będzie mieściło się w zimowym rozkładzie małopolskiego aeroportu. Już niedługo irlandzki przewoźnik ma przedstawić pełny harmonogram lotów na sezon 2019/20.

„Z okazji ogłoszenia nowej trasy wprowadzamy do sprzedaży bilety na październikowe loty z Krakowa do Luton w cenie od 79 złotych. Aby zdążyć z rezerwacją, najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już teraz” – mówi Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira na Europę Środkowo-Wschodnią i Bałkany cytowana w komunikacie.

Luton to nie jedyny kierunek, który zostanie uruchomiony lub zawieszony w tym roku. Od sierpnia tego roku samoloty irlandzkiego przewoźnika nie będą kursowały z Modlina do Sewilli, ponieważ połączenie nie cieszyło się wystarczającym zainteresowaniem pasażerów. Latem turyści nie polecą również flotą Ryanaira na Gran Canarię, a ostatni lot w to miejsce odbędzie się 30 marca. W sezonie letnim nie są też brane pod uwagę trasy na Fuerteventurę, Ejlatu, Baden-Baden oraz do New Castle. Na wiosnę zostaną natomiast przywrócone trasy zawieszone w sezonie zimowym, zatem wycieczkowicze mogą planować już wakacje na Korfu, Krecie, w Faro oraz Rimini.

Mimo kilku zeszłorocznych niepowodzeń niskokosztowego przewoźnika, takich jak strajk załogi i pracowników czy tytuł najgorszego przewoźnika ubiegłego roku, regularny ruch pasażerski wcale nie słabnie, a wręcz wzrasta. W styczniu Ryanair obsłużył bowiem 10% więcej pasażerów niż rok temu oraz przewiózł 700 tys. więcej osób niż w 2018. Pasażerowie doceniają zwłaszcza punktualność irlandzkich linii lotniczych, która w styczniu wyniosła 90%, co uplasowało Ryanaira na pierwszym miejscu wśród dużych przedsiębiorstw z tego sektora działających na terenie Unii Europejskiej.

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!