Zmiany w rozkładzie Ryanaira na sezon 2019/20

0
1105
Ryanair poinformował, że od października bieżącego roku zostanie uruchomiona nowa trasa z lotniska Kraków-Balice do Luton pod Londynem. Połączenie będzie realizowane 4 razy w tygodniu i będzie mieściło się w zimowym rozkładzie małopolskiego aeroportu. Już niedługo irlandzki przewoźnik ma przedstawić pełny harmonogram lotów na sezon 2019/20.

„Z okazji ogłoszenia nowej trasy wprowadzamy do sprzedaży bilety na październikowe loty z Krakowa do Luton w cenie od 79 złotych. Aby zdążyć z rezerwacją, najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już teraz” – mówi Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira na Europę Środkowo-Wschodnią i Bałkany cytowana w komunikacie.

Luton to nie jedyny kierunek, który zostanie uruchomiony lub zawieszony w tym roku. Od sierpnia tego roku samoloty irlandzkiego przewoźnika nie będą kursowały z Modlina do Sewilli, ponieważ połączenie nie cieszyło się wystarczającym zainteresowaniem pasażerów. Latem turyści nie polecą również flotą Ryanaira na Gran Canarię, a ostatni lot w to miejsce odbędzie się 30 marca. W sezonie letnim nie są też brane pod uwagę trasy na Fuerteventurę, Ejlatu, Baden-Baden oraz do New Castle. Na wiosnę zostaną natomiast przywrócone trasy zawieszone w sezonie zimowym, zatem wycieczkowicze mogą planować już wakacje na Korfu, Krecie, w Faro oraz Rimini.

Mimo kilku zeszłorocznych niepowodzeń niskokosztowego przewoźnika, takich jak strajk załogi i pracowników czy tytuł najgorszego przewoźnika ubiegłego roku, regularny ruch pasażerski wcale nie słabnie, a wręcz wzrasta. W styczniu Ryanair obsłużył bowiem 10% więcej pasażerów niż rok temu oraz przewiózł 700 tys. więcej osób niż w 2018. Pasażerowie doceniają zwłaszcza punktualność irlandzkich linii lotniczych, która w styczniu wyniosła 90%, co uplasowało Ryanaira na pierwszym miejscu wśród dużych przedsiębiorstw z tego sektora działających na terenie Unii Europejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.