Nordyckie linie lotnicze ogłosiły koniec działalności

0
193
Linie lotnicze Primera Air Nordic i Primera Air Scandinavia za pośrednictwem swojej strony internetowej opublikowały oświadczenie, w którym oficjalnie pożegnały się ze swoimi klientami.

2 października czarterowe linie lotnicze Primera Air Nordic i Primera Air Scandinavia ogłosiły upadłość. Wszystkie loty zaplanowane przez przewoźnika zostały zawieszone. Firma była zarejestrowana w Danii, a swoją bazę posiadała także na Litwie. Usługi świadczyła jako przewoźnik czarterowy i niskokosztowy.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat linie Primera Air musiały radzić sobie z różnymi „niefortunnymi” wydarzeniami. Przewoźnik został zobligowany m.in. do pokrycia kosztów wycofania z użytku jednej z maszyn w skutek jego korozji. W efekcie straty spółki przekroczyły 10 mln €. Dodatkowo pojawiły się opóźnienia w dostawie nowego samolotu, czego wynikiem było zwiększenie kosztów oraz odwołanie operacji. Firma ponosiła także ogromne wydatki związane z leasingowaniem samolotów (nawet do 20 mln €). Stale rosnące ceny paliw ostatecznie pogrążyły nordyckie przedsiębiorstwo. Zarząd nie mógł porozumieć się z bankiem w sprawie finansowania pomostowego, co poskutkowało złożeniem wniosku o ogłoszenie bankructwa jeszcze przez startem sezonu zimowego.

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!