Zarządzaj zamówieniami z GLOVO i Uber Eats w jednym miejscu

0
1085
Fot.: GoPOSWiele restauracji można dziś znaleźć nawet na kilku platformach do zamawiania jedzenia online, jak na przykład Uber Eats i GLOVO. Dodatkowy kanał sprzedaży to dla restauratora dodatkowe źródło reklamy i dochodów. Jednak korzystanie z nawet dwóch agregatorów może okazać się pewnym wyzwaniem. Aby obsługa zamówień przebiegała szybko istnieje możliwość integracji portalu z systemem sprzedażowym. Co daje takie rozwiązanie w praktyce?

Jedna ekran – trzy źródła sprzedaży online

Decydując się na sprzedaż w sieci poprzez zewnętrzne platformy do zamawiania online, trzeba pamiętać o ciągłym sprawdzaniu osobnych urządzeń, w celu przyjęcia kolejnych zamówień. To szczególnie uciążliwy proces w momencie, gdy tych w ciągu dnia jest nawet kilkanaście, a dodatkowo pochodzą z różnych źródeł. Na rynku istnieją jednak systemy, które posiadają pewną przydatną funkcjonalność. Integracja platform z systemem sprzedażowym umożliwia restauratorom kompleksowe zarządzanie napływającymi zamówieniami z jednego panelu. Dzięki temu, bez względu na to czy pochodzą one z Uber Eats, GLOVO, a nawet własnego sklepu online, istnieje możliwość by wszystkie przyjmować w jednym miejscu, bez dodatkowych urządzeń i czasu potrzebnego na ich ręczne wprowadzanie.Takie rozwiązanie oferują systemy sprzedażowe GoPOS. Odkryjmy ich pozostałe korzyści.

Fot.: GoPOS

Aktualizacja menu na kilku platformach równocześnie

Modyfikacja menu to typowe działanie dla lokali gastronomicznych. Karta dań może zmieniać się nawet co sezon. Jeśli restauracja posiada profil na Uber Eats i GLOVO każdorazowe wprowadzanie zmian może okazać się uciążliwym procesem. Dlaczego? Ponieważ każdą taką modyfikację należy wprowadzać ręcznie i to dwu lub nawet trzykrotnie. Korzystając z integracji portali z GoPOS wszystkie zmiany można generować jednym kliknięciem, nawet na kilku platformach równocześnie.

Redukcja błędów i dodatkowego sprzętu

Obsługując kilka źródeł sprzedaży online nietrudno o pomyłkę. Aby przyjąć zamówienie z danej platformy należy wcześniej wprowadzić je do POS, co przy wzmożonym ruchu w lokalu może generować niepotrzebne błędy. Integracja z GLOVO oraz Uber Eats umożliwia odbieranie wszystkich zamówień i kompleksowe zarządzanie nimi bezpośrednio z jednego panelu, eliminując przy tym nawet o 40% błędów.
Co więcej, pozwala ona zaoszczędzić mnóstwo dodatkowego czasu, który wcześniej pracownicy byli zmuszeni poświęcać na ręczne wprowadzenie zamówień oraz zredukować ilość dodatkowego sprzętu, który w pełni zastąpi jeden terminal POS lub inne urządzenie. W rezultacie napływające zamówienia z wszystkich źródeł sprzedaży online można dowolnie akceptować lub anulować w jednym miejscu. Taka integracja umożliwia także łatwe informowanie klientów o statusie przygotowania dań oraz czasie potrzebnym na ich przyrządzenie i dostarczenie pod wskazany adres. Mniej sprzętu to przede wszystkim większa oszczędność na dodatkowych kosztach za każde z urządzeń.

Raporty i analizy o sprzedaży online

Dla właścicieli i managerów lokali gastronomicznych szczególnie ważnym jest stałe analizowanie struktur sprzedażowych. Jeśli korzysta się z kilku źródeł sprzedaży online takie dane mogę pomóc generować jeszcze większe zyski. Integracja z systemem pozwala uzyskać wiele przydatnych raportów, w tym porównawczych, na temat sprzedaży z różnych platform: Uber Eats, GLOVO, a nawet z własnego sklepu online. Dzięki nim z łatwością można sprawdzić, które źródło generuje największe zyski, jakie produkty cieszą się popularnością, czy w jakie dni lub miejsca konsumenci zamawiają najchętniej.

Fot.: GoPOS

Rozpoczynając sprzedaż za pośrednictwem platform lub korzystając już z usług GLOVO czy Uber Eats, warto rozważyć możliwość integracji systemu sprzedażowego z zewnętrznymi portalami. Takie rozwiązanie gwarantuje znaczne usprawnienie obsługi zamówień online oraz pozwala zaoszczędzić nie tylko dodatkowy czas, ale też wysokie koszty, które często należy przeznaczyć na dodatkowe urządzenia. Na stronie internetowej GoPOS można dowiedzieć się więcej informacji na temat integracji i płynącej z niej korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.