LOT wznawia połączenia na Sri Lankę

0
370

Już 7 grudnia Boeing 787 Dreamliner wystartuje z Lotniska Chopina w Warszawie do Kolombo. To pierwszy rejs na Sri Lankę po wielomiesięcznej przerwie, będący propozycją dla pasażerów z Polski, jak i pozostałych krajów Europy, na słoneczne wakacje w środku zimy.

Boeingi 787-8 i 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT będą obsługiwały połączenie między Warszawą a Kolombo do 25 marca 2022 r., trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i niedziele. Pasażerowie ruszą w podróż o 16:10, by o 5:55 kolejnego dnia (czasu lokalnego) wylądować na lankijskim lotnisku. Rejs potrwa nieco ponad 9 godzin, a w jego trakcie samolot pokona 7293 km.

– Powrót na Cejlon to najlepszy dowód na to, że w pełni wykorzystujemy potencjał naszej floty dalekodystansowej. Precyzyjnie planujemy siatkę połączeń, kierując się potrzebami pasażerów i oczywiście obostrzeniami w poszczególnych krajach. Azja Południowa od lat przyciąga turystów spragnionych słońca zimą. Dzięki optymalnie ułożonemu rozkładowi lotów na pokłady naszych Dreamlinerów, lecących do Kolombo, zapraszamy turystów z całej Europy. – mówi Członek Zarządu PLL LOT, Michał Fijoł.

Reklama

Rozkład rejsów został ułożony w taki sposób, by umożliwić pasażerom najkrótszą podróż, z przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie, z większości obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Europy Środkowej i Wschodniej.

Zielony pejzaż wyspy, rajskie plaże i liczne pola herbaciane przyciągają turystów spragnionych egzotyki. Nazywana Łzą Indii Sri Lanka słynie również ze starożytnej architektury oraz – jak twierdzą jej mieszkańcy – najlepszego na świecie curry. Od listopada do marca średnia temperatura na Sri Lance sięga 30 st. C, dzięki czemu kierunek jest idealnym miejscem na urlop.

– Nasze Boeingi 787, w formule rozkładowej lub czarterowej, docierają do najbardziej egzotycznych zakątków na świecie. Jednym z nich jest malowniczy Cejlon. Przed 2020 rokiem między Kolombo a Europą podróżowało rocznie prawie dwa miliony osób. Dostrzegamy wciąż rozwijający się potencjał turystyczny Sri Lanki. Jesteśmy również przekonani, że nasze połączenie stanowiło będzie również doskonałą ofertę dla Lankijczyków, wybierających się zimą do Europy czy USA. – dodaje Członek Zarządu PLL LOT, Michał Fijoł.

Połączenie Warszawa – Kolombo będzie wykonywane nowoczesnymi samolotami szerokokadłubowymi – Boeingami 787-8 i 787-9 Dreamliner. Bilety na nowe połączenie LOT-u do Kolombo są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i w biurach podróży.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!