Od 1 czerwca cała działalność gospodarcza powinna zostać uwolniona

0
1399

Od 1 czerwca cała działalność gospodarcza powinna zostać uwolniona – to słowa Jarosława Gowina, który tak deklarował podczas wczorajszego spotkania Prezydenta RP z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców.

Gowin chce aby od 4 maja został odmrożony sektor handlu detalicznego, czyli mówimy tu o sklepach o powierzchni sprzedaży przekraczającej 2000 m.kw. czy galerii handlowych. Będzie też forsował, aby restauracje mogły uruchomić ogródki na świeżym powietrzu oraz aby hotele mogły przyjmować gości indywidualnych do poziomu 50% obłożenia.

W spotkaniu z Prezydentem wzięli udział przedstawiciele branż zamkniętych, m.in. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń czy Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej.

Założenia Jarosława Gowina są niestety odmienne od tych jakie nieoficjalnie trafiły do mediów, że HoReCa musi poczekać na swoją kolej i nie ma tu mowy o terminie 4 maja. W pierwszej kolejności ma być uwolniona edukacja i handel. Jednocześnie ma być przedstawiony szczegółowy harmonogram odmrażania gospodarki, co pozwoli poszczególnym sektorom zaplanować swoje działania.

To dziś wydaje się być najbardziej prawdopodobnym scenariuszem z jakim spotkamy się dziś na konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.