Zakaz handlu w niedziele dotyka także branżę gastronomiczną

0
1414
Galerie handlowe odnotowują coraz większy spadek obrotów. W wielu z nich w siódmy dzień tygodnia zamknięte są już nie tylko sklepy, ale i lokale gastronomiczne.

Mimo że większość galerii wciąż jest otwarta w niedziele, świecą one pustkami. Klient wie, że w tym dniu zakupów nie zrobi i rezygnuje z odwiedzin. Przez taki obrót spraw cierpi również strefa gastronomiczna, w której lokale także świecą pustkami. Wynika to z faktu, iż klienci korzystają z dostępnych w centrach handlowych restauracji przy okazji zakupów, jednak gdy zostają pozbawieni takiej możliwości, wolą wybrać lokal mieszczący się poza murami galerii.

Zgodnie z wyliczeniami Retail Institute, po wprowadzeniu zmian prawnych obroty lokali gastronomicznych spadły o ok. 5%. Największy regres zanotowały lodziarnie i kawiarnie – ich właściciele coraz częściej decydują się na zamknięcie lokali w dni wolne od handlu. Na taki krok zdecydowali się chociażby Zbigniew Grycan, a także Dyrektor Zarządzający Costa Coffee, Andrzej Jackiewicz. Na chwilę obecną w niehandlowe niedziele otwartych jest już tylko ok. 50% kawiarni znajdujących się w galeriach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.