Krajowa flota Small Planet znacząco zredukowana

0
970
Po ogłoszeniu upadłości niemieckiego oddziału Small Planet rozpoczęły się dywagacje dotyczące wpływu tego faktu na działalność spółki w Polsce. Zarząd zapewniał, że nie będzie z tego powodu żadnych negatywnych skutków, jednak okazało się, że rzeczywistość mocno zweryfikowała te zapowiedzi.

Przewoźnik złożył wniosek o ogłoszenie niewypłacalności 12 września 2018. Po upublicznieniu tej informacji pojawiło się wiele spekulacji dotyczących dalszego funkcjonowania stołecznej spółki. Z informacji rozpowszechnionych przez portal pasażer.com wynika, że linie lotnicze zredukują flotę zarejestrowaną w naszym kraju najprawdopodobniej do zaledwie jednego samolotu. Do tej pory przewoźnik korzystał w Polsce z 12 samolotów Airbus A320 oraz A321, mogących zabrać na pokład od 180 do 220 pasażerów.

Ograniczenie floty do jednego samolotu zarejestrowanego na polskim AOC w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego nie oznacza natomiast, że program czarterowy linii również zostanie zredukowany wyłącznie do jednej maszyny. Pasazer.com donosi, że w ramach operacji wet-lease międzynarodowy przewoźnik z siedzibą w Warszawie ma nadal obsługiwać rodzimy rynek większą liczbą samolotów zakontraktowanych wewnątrz grupy lub pochodzących od dostawców z zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.