PKP Intercity zaprezentowało statystyki z premierowego półrocza

0
1317
W miniony czwartek spółka PKP Intercity umieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej komunikat dotyczący statystyk z pierwszej połowy 2018 roku. Polski przewoźnik kolejowy zanotował przyrost podróżnych o 5,5%.

Jak wynika z danych przedstawionych przez PKP Intercity, w ciągu sześciu miesięcy z ich usług skorzystało ponad 21,4 mln podróżnych. Jest to wynik o ponad milion większy w porównaniu do ubiegłego roku. PKP wciąż utrzymuje stały wzrost w udziale przewoźników pod względem liczby pasażerów.

„To kolejne dobre półrocze dla PKP Intercity. Cieszy nas to, że w liczba podróżnych rosła w każdym miesiącu. Te dane są dobrym prognostykiem i na kolejne miesiące. Liczymy, że rok 2018 ponownie okaże się rokiem kolei i zakończymy go ponownie z ponad 40 mln pasażerów na pokładach naszych pociągów” – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

PKP odnotowało też coraz większy zakup biletów przez stronę internetową intercity.pl, a także za pomocą aplikacji mobilnej. Odwrotna tendencja panuje z kolei w kasach biletowych, gdzie kupujących jest coraz mniej (zaledwie 46% nabywców).

Zwiększa się również liczba seniorów i całych rodzin, które wybierają podróże pociągiem. Coraz częściej na wycieczki zabierane są zwierzęta (wzrost o 10%), pogłębia się także trend wycieczek kolejowo-rowerowych (18% więcej przewożonych rowerów).

Źródło: PKP Intercity

Na planowane inwestycje spółka zamierza do końca roku przeznaczyć 362 mln zł. W ciągu ostatnich miesięcy PKP podpisało już sześć umów na zakup i modernizację nowych taborów za łączną kwotę 1,8 mld zł. Ponadto jeszcze w tym roku spółka chce rozpocząć postępowania na zakup 10 lekkich lokomotyw manewrowych i zabudowę urządzeń pokładowych oraz modernizację wagonów gastronomicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.