PKP Intercity zaprezentowało statystyki z premierowego półrocza

0
261
W miniony czwartek spółka PKP Intercity umieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej komunikat dotyczący statystyk z pierwszej połowy 2018 roku. Polski przewoźnik kolejowy zanotował przyrost podróżnych o 5,5%.

Jak wynika z danych przedstawionych przez PKP Intercity, w ciągu sześciu miesięcy z ich usług skorzystało ponad 21,4 mln podróżnych. Jest to wynik o ponad milion większy w porównaniu do ubiegłego roku. PKP wciąż utrzymuje stały wzrost w udziale przewoźników pod względem liczby pasażerów.

„To kolejne dobre półrocze dla PKP Intercity. Cieszy nas to, że w liczba podróżnych rosła w każdym miesiącu. Te dane są dobrym prognostykiem i na kolejne miesiące. Liczymy, że rok 2018 ponownie okaże się rokiem kolei i zakończymy go ponownie z ponad 40 mln pasażerów na pokładach naszych pociągów” – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

PKP odnotowało też coraz większy zakup biletów przez stronę internetową intercity.pl, a także za pomocą aplikacji mobilnej. Odwrotna tendencja panuje z kolei w kasach biletowych, gdzie kupujących jest coraz mniej (zaledwie 46% nabywców).

Reklama

Zwiększa się również liczba seniorów i całych rodzin, które wybierają podróże pociągiem. Coraz częściej na wycieczki zabierane są zwierzęta (wzrost o 10%), pogłębia się także trend wycieczek kolejowo-rowerowych (18% więcej przewożonych rowerów).

Źródło: PKP Intercity

Na planowane inwestycje spółka zamierza do końca roku przeznaczyć 362 mln zł. W ciągu ostatnich miesięcy PKP podpisało już sześć umów na zakup i modernizację nowych taborów za łączną kwotę 1,8 mld zł. Ponadto jeszcze w tym roku spółka chce rozpocząć postępowania na zakup 10 lekkich lokomotyw manewrowych i zabudowę urządzeń pokładowych oraz modernizację wagonów gastronomicznych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!