Wydarzenia pod chmurką ok, a w namiocie?

0
1691
Photo by Luis Monse on Unsplash

W środę ogłoszono, że od 15 maja gastronomia może rozstawić ogródki i przyjmować gości na świeżym powietrzu. Poinformowano także, że możliwe będzie organizowanie wydarzeń okolicznościowych dla maksymalnie 25 osób, ale one także musza odbywać się na świeżym powietrzu. Czy można je organizować z namiotach rozstawionych w ogrodach?

Jeśli pogoda będzie dopisywała to oczywiście możliwe jest spełnienie wszystkich wymogów i przygotowanie uroczystości na świeżym powietrzu nawet bez parasoli gastronomicznych. Co w przypadku, gdy prognozy pogody nie są najlepsze i organizatorzy wydarzeń oczekują od hotelu czy restauracji zorganizowana przyjęcia w ogrodzie, ale w rozstawionym na ten cel namiocie.

Tu sprawa się komplikuje, ponieważ namiot to jednak zamknięte pomieszczenie z „miękkimi” ścianami. Zatem zgodnie z tym założeniem nie będzie można organizować przyjęć okolicznościowych w takich pomieszczeniach. Oczywiście musimy poczekać na konkretne zapisy w rozporządzeniu i dodatkowe wytyczne, ale należy przyjąć, że to nie wchodzi w grę.

Zachęcamy także, by po publikacji rozporządzenia, dokładnie je w tym zakresie przeanalizować, a nawet skonsultować ze swoim Sanepidem czy Wasza interpretacja przepisów jest właściwa. Nikt nie chce, aby przyjęcie było przerwane przez urzędników i policję. Nie chcą tego organizatorzy i ich goście, a już na pewno nie chce tego właściciel hotelu czy restauracji.

Z naszych informacji wynika, że w wielu hotelach już są odwoływane zaplanowane wydarzenia na maj. Powodów jest kilka, po pierwsze zbyt mały limit osób, które mogą uczestniczyć w wydarzeniu, a po drugie ryzyko pogodowe, które może całkowicie popsuć lub uniemożliwić organizację imprezy. Gorąco uczulamy, by ostrożnie podchodzić do propozycji rozstawienia namiotu, którego wykorzystanie na wydarzeniu może być po prostu niezgodne z prawem i narazić wszystkich na niepotrzebne konsekwencje i negatywne opinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.