Działanie tabeli przestawnych na przykładzie danych z gastronomii

0
540

Istnieje co najmniej kilkanaście sposobów wykonywania tych samych obliczeń i niezależnie od tego jakich użyjemy do tego formuł, w żaden sposób nie otrzymamy wyniku tak szybko jak z wykorzystaniem właśnie funkcji tabeli przestawnej. Na konkretnym przykładzie z „życia gastronomii” pokazuję w jaki sposób zbudowana jest tabela oraz jak się po niej poruszać.

Dzisiejszy odcinek to bardzo silny pretendent do bycia jednym z najważniejszych. Jeśli miałbym określić jedną funkcje Excela, która w zdecydowany sposób przekłada się na szybkość i efektywność naszej pracy to będą to właśnie tabele przestawne.

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.