Winosfera i Kino Czary zapraszają na kolejny seans w ramach Przeglądu Filmów o Winie

0
1224
Restauracja Winosfera i Kino Czary zapraszają na Przegląd Filmów o Winie, które miały największy wpływ na rynek winiarski, spotkanie z ludźmi związanymi ze światem wina, degustacje i prelekcje najlepszych sommelierów w Polsce. Organizatorzy gwarantują uzyskanie odpowiedzi na pytania – jak wybrać dobre wino? Czym pachnie wino? Gdzie znajduje się najdroższe wino świata? Jak nie dać się oszukać przy wyborze tego trunku? Skąd wiadomo, że wino jest dobre? Czym jest wino podwodne? Ile lat ma najstarsza butelka wina?

W najbliższą sobotę przeniesiemy się do Australii! Chateau Chunder: A Wine Revolution! to dokument, który za pomocą barwnych anegdot i ciekawych postaci, ukazuje przemianę, jaką australijskie wino przeszło od żartu w skeczu Monty Pythona do momentu osiągnięcia ogromnego globalnego sukcesu. Wydarzenie współorganizowane jest z Ambasadą Australii w Polsce, a otworzy je Ambasador Australii Paul Wojciechowski. 18 maja Winosfera zaprezentuje najlepsze australijskie wina i zaproponuje zniżkę na wybrane butelki. Po projekcji, degustację wybranych etykiet z piwniczki Tyrrell’s poprowadzi członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich Szymon Milonas. Przy połączeniu wina i kina, nie może zabraknąć dobrej kolacji, tego dnia Winosfera zaprasza na menu degustacyjne, składające się z 5 dań. CHATEAU CHUNDER – A WINE REVOLUTION – 18.05.2019, godz. 17.00

Organizatorzy zachęcają do zarezerwowania sobie czasu na kolejne seanse:

NATURA, KOBIETY I WINO – 08.06.2019, godz. 17.00

Dokument opowiadający o odwadze, wytrwałości determinacji, które pozwoliły bohaterkom osiągnąć zasłużony sukces. Zdobyły uznanie klientów na całym świecie i – co szczególnie trudne – także w branży winiarskiej. W filmie zdradzają sekrety swoich winnic, opowiadają o życiu wbrew schematom i winach, które stały się ich największą dumą.

CZERWONA OBSESJA – 15.06.2019, godz. 17.00

Film opowiadający o winie z Bordeaux, pięknych francuskich krajobrazach i prawdzie o rynku wina – oto esencja dokumentu, który na zawsze zmieni Wasze spojrzenie na przemysł winiarski. Tego dnia będziecie mieli możliwość poznania najdroższych win, najciekawszych winnych historii i nietypowych skandali z winem w roli głównej, opowieści o nich poprowadzą prezydent SSP Piotr Kamecki i wiceprezydent SSP Tomasz Kolecki.

Po każdym wydarzeniu dla zainteresowanych kolacja, składająca się z 5 dań, nawiązujących
do obejrzanego filmu, do których sommelier dobierze wino, które pozwoli zagłębić się w smakach kuchni ze sztućcami Michelin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.