Ważą się losy lotniska w Modlinie

0
1072
W poniedziałek 04.03.2019 roku rozpocznie się spotkanie rady nadzorczej Lotniska Modlin, podczas którego zapadną decyzje związane z przyszłością portu. Jednym z punktów będzie podniesienie kapitału spółki.

Żeby zwiększyć przepustowość lotniska potrzebny jest tymczasowy terminal i trzy płyty postojowe. Ale na to potrzebne są pieniądze, powiedział gazecie „Puls Biznesu”, wiceprezes portu Marcin Danił.

„Po raz kolejny prosimy o zgodę na zaciągnięcie pożyczki bankowej w wysokości 48 mln, którą chcemy przeznaczyć na rozbudowę – mówi Marcin Danił

Rada czeka z podjęciem decyzji na analizę kondycji finansowej, prawnej i handlowej spółki, która ma być gotowa do końca marca. Dlatego kluczowym w sprawie może być to walne gromadzenie. Jak podaje gazeta „PB” jednym z punktów ma być podniesienie kapitału przez wszystkich udziałowców o 50 mln zł. Obecnie kapitał spółki to ponad 340 mln zł. Najwięcej udziałów ma zarząd województwa, jest to 33,84 procent. Pozostali udziałowcy to Agencja Mienia Wojskowego z 32,71 procentami oraz PPL który ma 28,87 procent, a także Nowy Dwór Mazowiecki posiadający 4,57 procent.

Według gazety, podczas tego spotkania rady nadzorczej PPL poprosi o zniesienie jednomyślności, która blokuje rozwój lotniska. Marszałek Adam Struzik jest za, ale w zamian chce zasady 2/3 głosów.<.p>

Z informacji podanych przez Dominikę Wiśniewską z wydziału prasowego urzędu miasta, prowadzone są rozmowy z marszałkiem o wejściu Warszawy do gry o Modlin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.